Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Кілька тез стосовно «виборів» в м. Єнакієве (блог)

Кілька тез стосовно «виборів» в м. Єнакієве (блог)

16 грудня відбулися позачергові вибори міського голови в м. Єнакієве на Донеччині, в яких я брав участь в якості єдиного кандидата на посаду мера міста від опозиції.

Перш за все хочу подякувати всім друзям, побратимам і посестрам, які допомагали мені вести агітаційну кампанію протягом останніх місяців у Єнакієвому та приїхали в день голосування, щоб проконтролювати процес волевиявлення містян.По-друге, і стверджую це відповідально, як таких, виборів у Єнакієвому не було. Останній раз щось подібне я бачив під час 2-го туру президентських виборів 2004 р. у Горлівці. Але в Єнакієвому час зупинився. Масові вкидання, «каруселі» і фальшування підсумків повністю спотворили реальну картину волевиявлення.Так, кандидат від влади, регіонал В.Олейник переміг.

Ніхто, по великому рахунку, в його кінцевій перемозі й не сумнівався. Особливо після того, як Президент країни під час останніх відвідин Єнакієвого, за місяць до виборів, офіційно, «на камеру», представив його як мера міста (хоча на той час Олейник перебував на посаді заступника мера і в якості кандидата на посаду міського голови).

Можливо, це й зіграло злий жарт з провладним кандидатом. Його команді була потрібна безумовна перемога, яка б не дала приводу казати, що мер обраний меншістю громади. Вони трохи не дотягли, щоб перетнути 50-тивідсотковий рубіж явки. Результат, зафіксований Єнакіївською міською виборчою комісією вражає своєю цинічністю — 44% явка і 90% голосів за провладного кандидата.

Сподіваюсь, що новообраний мер міста не тішить себе ілюзіями і знає про реальні результати виборів і про свою реальну підтримку в місті.

А реальність для нього не зовсім втішна. За В.Олейника проголосувало не більше 40% від тих, що взяли участь у голосуванні. А прийшло на виборчі дільниці не більше 17–18% громадян (навіть погодні умови не сприяли явці — 18 град. морозу та сильний вітер). Стверджую це, провівши детальний аналіз виборчих перегонів по дільницях.

Нажаль, моя команда і група підтримки з числа народних депутатів від ВО «Свобода», які прибули 16 грудня до Єнакієвого, не змогли протидіяти масовим фальсифікаціям. На деяких дільницях, особливо в центрі Єнакієвого, наша присутність завадила злодіям досягти потрібного їм результату, там явка склала 25–30% і була зроблена ранковими вкиданнями від 10 до 20% бюлетенів, коли частина членів дільничних комісій (і в їх складі члени ДВК від кандидата Славгородського) відбули на виїзне голосування, а наші спостерігачі ще не прийшли до дільниць.

Ми, в силу об’єктивних причин (приїзд спостерігачів з інших міст області та з сусідніх областей), змогли перекрити дільниці лише об 11-й годині, коли перші вкидання були зроблені (що зафіксували деякі незалежні журналісти). Але ми все одно не закрили спостерігачами всі дільниці, їх у Єнакієвому було 72. І там, де не було наших спостерігачів, вкидання тривали протягом цілого дня. Особливо стрімко явка зростала в останні 2 години голосування. Так, в м. Вуглегірськ, яке входить до складу Єнакієвого, в усіх ДВК явка склала 80%.Виборча кампанія у Єнакієвому − добра школа. Нам треба готувати команди спостерігачів, які по-свободівські непримиримо будуть контролювати вибори на Донбасі. Але головне — це вести постійну агітаційну та роз’яснювальну роботу з населенням, переконувати і пояснювати виборцям, що лише вони самі є творцями своєї долі, що лише від них залежить їх майбутнє та майбутнє їх дітей. Кожен має відчути відповідальність за свій вибір. А кожен злодій, що спотворив вибір громадян, має бути покараним.Рабів до раю не пускають.

Пора нарешті скасувати рабство на Донбасі!

ВО «Свобода» приймає виклик!

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
17:37
«ДНР» сообщила о гибели двух жителей Докучаевска при обстреле
16:37
«ДНР»: В Докучаевске контужен мирный житель
15:27
В Чехии суд ликвидировал «консульство ДНР»
12:48
В «ДНР» прогнозируют проблемы с поставками сигарет из России
11:44
В Макеевке активизировался гепатит А
10:39
«Будет сбит». Боевик «ДНР» не дал запустить беспилотник ОБСЕ
09:44
Красный крест отправил очередную помощь на неподконтрольную территорию Донбасса
09:12
В ОБСЕ рассказали о погибшем в результате взрыва в Луганской области
22:59
Главное за день в подконтрольных «ДНР/ЛНР» районах
20:32
В Макеевке растут случаи заболевания сальмонелезом
17:24
Из парка «Донбасс Арены» убрали инсталляцию «FCSD»
16:17
В «ДНР» рассказали о найденых нарушениях противопожарной безопасности на угольных предприятиях
14:15
«ДНР» заявила, что на севере Горловки повреждены три дома
12:38
В «ДНР» рассказали об устранении очередной проблемы в работе «Феникса»
11:41
В «ДНР» не могут найти рынки сбыта для комбината в Докучаевске
19:25
Глава Зайцево: Через логистический центр вновь переправляют товары в Донецк
18:53
В Зайцево объявили карантин из-за африканской чумы
18:24
В Киеве националисты облили Витренко белой жидкостью
18:20
Жебривский пообещал, что «Перлина Донеччини» станет лучше крымского «Артека»
17:44
Азаров и другие беглые политики заявили о планах вернуться и «возродить» Украину
17:37
«ДНР» сообщила о гибели двух жителей Докучаевска при обстреле
17:28
Россия отказалась выполнять решения ПАСЕ
17:26
Суд ЕС отклонил иск Азарова о снятии с него санкций
17:11
Поселок Зайцево на Донбассе был обстрелян
17:06
Опрос показал, что Порошенко – лидер антирейтинга политиков
16:46
В СБУ рассказали, что не руководствуются базой «Миротворец»
16:37
«ДНР»: В Докучаевске контужен мирный житель
15:43
Партию «Наш край» за бюджетные деньги «попиарили» в Славянске
15:27
В Чехии суд ликвидировал «консульство ДНР»
14:50
Саакашвили говорит, что ГПУ проверяет, был ли он в Донецке осенью 2017 года
БЛОГИ ПО ТЕМЕ