Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

В Донецкой области выпускники бунтуют против тестирования по английскому и требуют от Табачника объяснений

В Донецкой области выпускники бунтуют против тестирования по английскому и требуют от Табачника объяснений

В Мариуполе назревает первый скандал, связанный со вступительной кампанией 2010. Выпускники школ готовятся протестовать против завышенных требований Всеукраинского центра независимого оценивания знаний и просят Министра образования и науки Дмитрия Табачника дать официальные разъяснения по поводу несоответствия тестов по иностранному языку уровню обучения в учреждениях среднего образования.

«Практически все выпускники школ, включая медалистов, массово провалили сдачу тестов по английскому языку. Задания были на уровне 3-4 курса университетской программы», - рассказали ilich.in.ua возмущенные абитуриенты.

В управлении образования Мариупольского горсовета опасения выпускников разделяют, но повлиять на процесс на местном уровне  не могут.

«Все тесты составляет Всеукраинский центр оценивания знаний. Мариуполь получает их в запечатанном виде, даже не зная, какие там задания. Нельзя сказать, что все выпускники не справились с тестами по иностранному языку. Многие даже раньше времени успели написать сочинения и ответить на вопросы.  Но все зависит от вариантов. К примеру, по украинскому языку и литературе было три сессии тестирования, в двух из них задания были несложные, но в третьей совсем непростые», - сказала начальник управления образования Мариупольского горсовета Зиновия Дмитриева.

Она напоминает, что абитуриенты в течение пяти дней после сдачи тестов могут подать апелляцию. Однако сколько таких жалоб подано мариупольскими выпускниками, в городе также  не знают.

«Все апелляции направляются в Донецк, Мариуполь всего лишь предоставляет для тестирования свои учебные базы», - отметила Зиновия Дмитриева.

Сейчас в Мариуполе полным ходом идет сбор подписей под открытым письмом к министру Табачнику:

"Шановний Дмитре Володимировичу!

 Просимо зі всією серйозністю поставитись до нашого відкритого листа стосовно проходження абітурієнтами зовнішнього  незалежного оцінювання з англійської мови, що мало місце 7 червня 2010 року.

Абітурієнти 2010 обурені  тим фактом, що завдання тесту аж ніяк не відповідали шкільній програмі навчання англійській мові і розраховані на набагато вищий рівень знань, ніж ми отримали в загальноосвітній школі чи гімназїї. Рівень завдань, що Ви нам запропонували на тестуванні,  відповідає, скоріше, рівню знань студента 3го курсу лінгвістичного факультету університету. Шкільна програма не включала такої складності  запропонованої в тесті лексики та не дала необхідних знань для успішного складання тесту ЗНО з англійської мови.

Учні 11 класів та випускники попередніх років, реєтруючись для участі в зовнішньому оцінюванні та обираючи іноземну мову (англійську) з-поміж запропонованого переліку предметів для складання тесту,  чітко оцінювали  здобутий під час навчання в закладі освіти рівень знань з цього предмету і очікували  відповідний рівень складності тесту реаліям навчання.

Ми дотримуємося  думки, що всі випускники шкіл мають одержати атестат про  повну загальну середню освіту разом з багажем отриманих в навчальному закладі знань, що дозволять гідно пройти незалежне тестування з усіх обраних предметів. Знання повинна забезпечити школа, а не найняті репетирори з додатковими понаднормовими навантаженнями та тягарем для сімейного бюджету. Освіта повинна бути доступна для кожної дитини в нашій країні!

Вимоги програми зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої Міністерством освіти і науки України, значно завищені. Основними проблемами тесту з англійської мови були: значна кількість незнайомих слів, лінгвістична складність текстів та необ'єктивно короткий час для написання тесту (2 години). Після зіставлення завдань пробного тесту з англійської мови 2010 року та офіційного ЗНО з цього предмету помітна суттєва різниця. Проходячи пробне тестування,  абітурієнт мав право отримати інформацію про завдання основної сессії оцінювання та їх рівень складності (!).

Тестування  7 червня покликане на знищення можливості вступу абітурієнтів до омріяних ВНЗ. Цим самим Міністерство освіти, конкретно Ви, пане Табачнику, зробили ще один крок до повернення системи вступних іспитів у ВУЗах, а саме зробивши тест з англійської мови нестерпно важким та цим розпочавши хвилю обурення абітурієнтів. Ми не здивуємося коли Ви на апогеї нашого протестування офіційно запропонуєте остаточно знівелювати зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів, користуючись широкими повноваженнями Міністра освіти і науки.

Випускники не проти ЗНО, а за відповідність затверджених тестів реаліям шкільної освіти. Звертаємо вашу увагу на те, що переважна частина абітурієнтів навчалася в середній загальноосвітній школі, а не в вузькоспеціалізованому закладі з поглибленим вивченням іноземної мови!

Наголошуємо на тому, що наше звернення – не поодинокий випадок обурення. За допомогою технічних засобів зв’язку ми дізнались про хвилю протестів практично по всій Україні. Сотні, тисячі, а за нашими даними -  десятки  тисяч випускників втратили свій шанс на навчання.

Наша ініціативна група, виступаючи від імені абітурієнтів, просить Вас:

-офіційно дати роз’яснення з приводу невідповідності тестів з іноземної мови рівню її вивчення в закладах середньої освіти України – від сільської школи до гімназїї;
-дати чітке  роз’яснення затвердженим правильним  відповідям на завдання  тесту;
-сприяти у формуванні адекватної, відповідної неймовірній складності тестування, шкали оцінювання знань і отриманих на тестуванні балів;
- вилучити обов’язковість проходження тестування ЗНО з англійської мови для вступу на непрофільні факультети ВНЗ України!"

 
НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
23:00
Разведение сил по всей линии соприкосновения и «формула Штайнмайера». Главное за день
15:22
Сепаратист Губарев назвал лживыми СМИ «ДНР»
15:00
«Новости Донбасса» в Telegram – только самое важное. Подписывайтесь!
11:51
Запущена онлайн-трансляция ремонта моста в Станице Луганской
10:23
Сегодня в Минске обсудят выплату украинских пенсий жителям Донецка и Луганска
22:20
Над линией конфликта. Главные события Донбасса за день
21:53
35 тысяч жителей Донецка хотят получить паспорта РФ. В «ДНР» назвали это «ажиотажем»
18:28
В «ДНР» заявили, что убитый в Мариуполе Джумаев находился в списке на обмен
17:25
В Донецке фура столкнулась с легковым авто, есть пострадавшие
16:22
Ходаковский рассказал, как Пушилин и Дикий помогли ему в конфликте с Захарченко
16:17
В ЛугОГА опровергли слухи о закрытии КПВВ в Станице Луганской на время ремонта моста
12:34
В ООН считают, что выплата пенсий жителям Донецка и Луганска поможет объединить Украину
12:13
В «ДНР» объяснили повышение тарифов на ЖКХ низкими зарплатами коммунальщиков
11:44
Миссию ООН по-прежнему не пускают в тюрьмы «Л-ДНР» и Крым
09:41
ОБСЕ зафиксировала неотведенное вооружение в аэропорту вблизи Луганска
23:50
«Шахтер» разгромно проиграл «Манчестер Сити» в Лиге чемпионов
23:00
Разведение сил по всей линии соприкосновения и «формула Штайнмайера». Главное за день
22:19
У Кучмы рассказали о прогрессе по обмену удерживаемыми лицами
22:05
На матче «Шахтер» — «Мансити» арбитру помогут видеоповторы. Впервые в истории Украины
21:57
Зеленский предложил не растягивать разведение войск на Донбассе «на 300 лет»
21:06
В ОБСЕ сообщили об увеличении нарушений перемирия на Донбассе
20:21
Украинская сторона в ТКГ назвала условия выполнения «формулы Штайнмайера»
19:50
Полиция задержала мужчину, который угрожал подорвать мост в Киеве
18:45
Пристайко: Местные выборы по всей Украине – идеально, но нужны гарантии по Донецку и Луганску
17:49
Антикоррупционный суд разрешил задержать фигуранта дела «Роттердам +»
17:11
Трамп решил назначить Роберта О'Брайена на пост советника по нацбезопасности
17:01
Пристайко согласовал «формулу Штайнмайера» с «нормандскими» советниками. И озвучил ее суть
16:34
«Интерфакс»: Украинская сторона не стала подписывать в Минске «формулу Штайнмайера»
16:18
У Зеленского рассматривают введение миротворцев на Донбасс как шаг в случае провала «Минска»
15:39
Зеленский назначил экс-зама Кличко представителем в Минской подгруппе по Донбассу