Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Про що кажуть результати першої сесії Верховної ради 8-го скликання?

Про що кажуть результати першої сесії Верховної ради 8-го скликання?

Более двух месяцев назад в Украине состоялись парламентские выборы в Верховную Раду. Половина депутатов прошла по мажоритарной системе, которая якобы должна приблизить избранника к избирателю.

Та без активного дослідження та обнародування якості їх роботи, таке видається практично неможливим. Розуміючі потребу в активності громадянського суспільства в напрямку дослідження народних обранців, депутатів міських рад та голів міст, голів виконавчої влади, ми вирішили розпочати серію досліджень представницької влади у Донецькій області.

В області було обрано 12 депутатів за мажоритарними округами. П’ять з них увійшли до фракції опозиційного блоку: Солод Ю.В. (47 округ м. Слов’янськ), Звягільський Ю. Л. ( округ 45, м. Ясинувата, часина м. Донецьк), Омельянович Д. С. ( округ 49, м. Костянстинівка, м. Дружківка), Сажко С.М. ( округ 59, м. Селідово, м. Курахово), Матвієнков С.А. (округ 57, м. Маріуполь). Троє до Блоку Петра Порошенка: Єфімов М.В. ( округ 49, м. Краматорськ), Лубінець Д.В. (округ 60, м. Волноваха), Невада О.А. (округ 53, м. Єнакієво і район). Двоє позафракційних: Клюєв С.П. ( округ 46 округ, м. Артемівськ та м. Красний Лиман), Тарута С. О. (округ 58, м. Маріуполь). І двоє увійшли до групи економічний розвиток: Шкіря І.М. ( округ 52, м. Дзержинськ, м. Дебальцево), Гєллєр Є.Б. (округ 50, м. Красноармійськ, м. Добропілля).

У цій статті ми проаналізуємо мажоритарників Донеччини на активність у роботі: відвідуваність, голосування, виступи та законотворча діяльність. Відвідування депутатом першої сесії фіксується за допомогою даних письмової реєстрації, яка проходить кожного разу перед початком засідання. Згідно з нею, найбільшим прогульником першої сесії ВР 8-го скликання з мажоритарників Донецької області став Солод Юрій з «Опозиційного блоку», який пропустив 14 з 17 засідань.

Поганий показник також у депутатів: Невади Олега (пропустив 9 засідань), Ігоря Шкірі (пропустив 7 засідань), Максима Єфімова (пропустив 6 засідань), Сергія Клюєва (пропустив 6 засідань) та Сергія Тарути (пропустив 6 засідань). Гарне відвідування роботи парламенту, за письмовою реєстрацією, показали  депутати: Лубінець Дмитро (жодного не пропустив), Сергій Сажко (жодного не пропустив) і Євгеній Гєллєр (жодного не пропустив). Всі інші по декілька раз пропускали засідання.

Та якщо перейти до другої форма реєстрації – електронної, то деякі депутати виявилися не такими сумлінними. Електронна реєстрація відбувається безпосередньо в залі голосування і фіксується з наявністю картки депутата в системі Рада. Згідно електронної реєстрації Євгеній Гєллєр, який був сумлінним депутатом за письмовою реєстрацією, пропустив аж 15 з 17 засідань. Також, практично не відвідує зал засідань Клюєв Сергій, який також пропустив згідно з електронною реєстрацією 15 засідань.

Окрім електронної та письмової реєстрації, гарним індикатором роботи в парламенті є голосування за подані закони. Депутат може проголосувати за, проти, утриматися і бути відсутнім. Найбільшу відсутність при голосуванні за закони показав Сергій Клюєв (247 раз відсутній), далі йде Юхим Звягільський (234 рази відсутній), Євгеній Гєллєр (209 раз відсутній), Денис Омельянович (198 раз відсутній), Ігор Шкіря (147 раз відсутній) та Юрій Солод (141 раз відсутній).

Найкращу показник присутності в процесі голосування мали: Дмитро Лубінець (19 раз відсутній), Сергій Тарута (52 рази відсутній) Олег Недава (67 раз відсутній), Сергій Сажко (74 рази присутній) і Максим Єфімов (86 раз відсутній).

Отже, згідно з проаналізованих критерій, найбільшу присутність в Раді продемонстрував Дмитро Лубінець. Також, гарні показники мають Сергій Сажко, Олег Невада, Єфімов Максим та Сергій Тарута. Найбільшими прогульниками стали Сергій Клюєв, Денис Омельянович, Юрій Солод та Ігор Шкіря. Юхим Звягільський, Євгеній Гєллєр та Денис Омельянович, мають досить гарну відвідуваність за письмовою реєстрацією, та в залі засідань під час голосувань практично не проявляють активності.

Варто глянути на інші активності депутатів. Згідно даних висвітлених на порталі Верховної Ради, усі мажоритарники Донецької області надали списки своїх помічників. Щодо декларацій, то лише у Євгенія Гєллєра вона не висвітлена на сайті ВР.

Гарний показник для висвітлення роботи в парлементі депутата, лежить у виступах депутатах та поданих законопроектах. Не мають виступів: Ігор Шкіря, Денис Омельянович, Юрій Солод, Сергій Клюєв та Сергій Сажко. Найактивніші в обговоренні законопроектів: Олег Недава, Сергій Матвієнков та Максим Єфімов – по чотири виступи кожний.

Щодо законопроектів, то найбільшу кількість зареєстрував Сергій Такрута (7), далі йдуть Сергій Недава, Максим Єфімов та Олексій Матвієнков (по чотири). Варто зазначити, що реєстрація законопроекту може бути спільно з іншими депутатами (від ще одного до десятків). Взагалі не зареєстрували законопроектів: Юхим Звягільський, Сергій Сажко, Сергій Клюєв та Денис Омельянович. В цій роботі ми не ставимо метою проаналізувати суть законотворчої діяльності депутатів, а лише активність депутатів у ВР.

Отже, згіндо дослідження, найменш активним у законодавчій площині (виступи та подання законопроектів), є депутати: Сергій Клюєв, Денис Омельянович, Ігор Шкіря, Юхим Звягільський та Сергій Сажко. А найбільш активними: Сергій Тарута, Сергій Матвієнков, Максим Єфімов та Олег Невада. В наступних публікаціях ми обов’язково проаналізуємо за що голосують депутати, як їхні програми співпадають з законотворчою діяльністю та з ким найбільше об’єднуються. Також, проаналізуємо ступінь доступності обранців та їх помічників для виборця.

Валентин Краснопьоров, керівник проекту «Сильні громади Донеччини», Центр UA.

Фото: dt.ua

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
13:04
«ДНР» перевела на карантин более полусотни школ
12:37
Путину хорошо известно об инициативе поставлять оружие боевикам на Донбассе — Песков
11:55
«ДНР»: Еще 362 заболевших и 23 умерших от ковида
11:23
«ЛНР» приговорила местного жителя к 12 годам тюрьмы за «госизмену»
08:48
«ЛНР» сообщила о 130 новых случаях COVID-19 и четырех умерших
22:20
По обе стороны КПВВ: ковид и другие новости 26 января
16:04
СБУ задокументировала факты использования боевиками российского вооружения
11:10
«ДНР»: Почти 600 заболевших и 24 смерти от ковида за сутки
08:57
В Донецке перенесли форум «Русский Донбасс» на весну 2022 года
08:38
«ЛНР»: 76 новых случаев COVID-19, трое умерших
22:30
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости 25 января
19:04
Украина подписала меморандумы с операторами сотовой связи о виртуальном номере для жителей ОРДЛО и Крыма
16:35
Возможна ли большая война? Опрос в Донецке ►
15:42
Без повышения зарплат и с дефицитом кадров: Ситуация на Алчевском меткомбинате при «ЛНР»
11:24
«ДНР»: Еще 647 заболевших и трое умерших от коронавируса
13:04
«ДНР» перевела на карантин более полусотни школ
12:54
Google посвятил дудл художнику из Мариуполя Архипу Куинджи
12:46
Кремль позитивно оценил итоги встречи в Нормандском формате
12:37
Путину хорошо известно об инициативе поставлять оружие боевикам на Донбассе — Песков
12:10
«По главному вопросу реакции нет». В Москве прокомментировали ответ США по «гарантиям безопасности»
11:55
«ДНР»: Еще 362 заболевших и 23 умерших от ковида
11:53
Расстрел на «Южмаше»: Открыто дело по халатности руководства Нацгвардии
11:37
На Луганщине за сутки выявили более 500 новых случаев COVID-19
11:23
«ЛНР» приговорила местного жителя к 12 годам тюрьмы за «госизмену»
10:57
Медведев назвал Украину «игрушкой в руках США и НАТО»
10:53
На Донетчине почти 1 400 новых случаев COVID-19, десять умерших
10:20
Задержан солдат, который убил пять человек в Днепре
09:57
Беспилотник ОБСЕ, пролетающий над Донетчиной, глушили и обстреливали
09:54
Грызлов — о предложении признать «Л-ДНР»: Это лишь инициатива 11 депутатов
09:44
У Зеленского оценили ответ США по «гарантиям безопасности»