Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Голосование донецких депутатов: всех объединил Генпрокурор (инфографика)

Голосование донецких депутатов: всех объединил Генпрокурор (инфографика)

Команда проекта «Сильні громади Донеччини» совместно с движением «Чесно» продолжает исследование деятельности народных депутатов, которые связаны с Донбассом, а также депутатов местных советов региона. «Предлагаем посмотреть на уровень поддержки обещственно-важных законопроектов народными избранниками», - говорится в сообщении авторов проекта.

Ниже публикуем полный текст исследования: 

Серед основних кадрових рішень за 100 днів роботи Верховної Ради, найбільшою підтримкою заручився новий Генпрокурор Віктор Шокін. А найменшою - призначення складу Кабінету Міністрів.

Донецькі депутати, що входять у коаліційні фракції майже одностайно підтримували кадрові рішення парламенту. Так представники «Блоку Петра Порошенка»  всі  4-ри обрані нами кадрових рішення. Разом з ними, активно підтримали ці призначення двоє депутатів з фракції «Батьківщина» Григорій Немиря та Олексій Рябчин та єдиний представник Народного Фронту в Донецькій області Костянтин Матейченко.

Не  виникає подиву, що «Опозиційний Блок» старався не підтримати жодного кадрового рішення. Та коли голосування дійшло до призначення Генерального прокурора усі депутати цієї фракції, окрім депутата Олексія Білого, підтримали це призначення.

Окрім єдиного «опозиціонера» до Генпрокурора, ще двоє обранців з Донеччини не проголосували за Віктора Шокіна. Обидва вони з фракції «Об’єднання Самопоміч» - представник батальйону «Донбас» Семен Семенченко та Наталія Веселова. Важливо, що Наталія чесно проголосувала «Проти» призначення. Таке відбувається в край рідко, адже депутати зазвичай просто уникають активного голосування («Проти», Утримався), якщо не хочуть підтримувати законопроект: ідуть у буфет або залишають Раду.

Такий підхід фактичного умивання рук, продемонстрували усі депутати, які не підтримали той чи інший кадровий закон. Виключення складають лише згадана Наталія Веселова та представник 50 округу (м. Димитрова, м. Добропілля та м. Красноармійськ) Євгеній Гєллєр, який «Утримався» при голосуванні за призначення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.
Загалом рішення щодо Генпрокурора підтримало 25 донецьких депутатів.

Рекордсменом з «Опозиційного блоку» по кількості відданих голосів за кадрові рішення став Юхим Звягільський. Окрім Шокіна, він проголосував навіть за прем’єрство Арсенія Яценюка. Взагалі за це рішення проголосувало 14 народних депутатів. Призначення знов не підтримано «ОБ», окрім згаданого нардепа та ще двома депутатами: Сергієм Клюєвим та Сергієм Тарутою. Останній представляє 58 округ м. Маріуполь.

Після рекордного голосування за Генпрокурора, наступним за рівнем підтримки, хоча далеко не таким успішним, став законопроект голосування за спікера парламенту Володимира Гройсмана. За нього навіть проголосував такий рідкісний гість парламенту, як Сергій Клюєв, обраний в 46 окрузі міста Артемівська. Загалом рішення підтримало 15 донецьких депутатів парламенту. Не підтримали голосування лише всі донецькі представники «ОБ». Хоча в парламенті з 40 членів цієї фракції, підтримали нового спікера 20 депутатів «Опозиційного блок». Видно донецькі «опозиціонери» вирішили проявити принциповість саме при голосуванні за нового спікера. Та активного «Проти» чи «Утримався» так і зафіксованого не було. 13 депутатів були або відсутні, або не голосували.

І найменш підтриманим стало рішення з призначення складу Кабінету Міністрів.  За нього проголосували всі донецькі представники фракцій «БПП», «Батьківщини», «Об’єднання Самопоміч» та «Народний фронт».

Отже, голосування за кадрові рішення активно підтримувалися депутатами, що входять в коаліцію та групою «Економічний розвиток». Частково підтримувалися позафракційними обранцями. «Опозиційний блок» не підтримував 3 кадрових рішення. Та суцільна опозиційність цієї фракції була порушена голосуванням за Генпрокурора.

Почавши кадровими рішеннями ми продовжимо тими, які направлені на підвищення обороноздатності країни. Нагадаємо, раніше ми дослідили рівень активності депутатів ВР від Донеччини.

Автор материала: Валентин Красноперов, руководитель проекта «Сильні громади Донеччини», Центр «UA»

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
16:00
В Донецке умер деятель «Компартии ДНР»
15:49
В Донецке задержали студента, который принес на занятие гранату
13:04
Боевик «ДНР» Ходаковский рассказал, как установил «поборы» для донецкого бизнеса в 2014-м
10:00
«ДНР» сообщила о 159 заболевших коронавирусом за сутки. Умерли 17 человек
08:18
«ЛНР» зарегистрировала еще 33 случая коронавируса
22:42
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости 27 октября
21:24
В Алчевске прошли похороны россиянина, руководившего батальоном боевиков «Призрак»
17:21
«ДНР» ждет очередной «гумконвой» из России
13:24
«Минздрав ДНР» заявил, что не может решить проблему отсутствия лекарств в аптеках
10:33
Пункт пропуска «ЛНР» у Станицы Луганской будет работать по зимнему графику
10:29
В «ДНР» объяснили рост цен на продукты погодой и поставками из России
09:56
«ДНР» сообщила о 160 заболевших коронавирусом за сутки. 18 человек умерли
16:38
Лубкивский отказался стать спикером украинской делегации ТКГ
16:17
Кабмин продлил режим чрезвычайной ситуации в Украине до конца 2020 года
16:00
В Донецке умер деятель «Компартии ДНР»
15:49
В Донецке задержали студента, который принес на занятие гранату
15:20
В Луганской области — 95 новых случаев COVID-19 и три смерти
14:43
Коронавирус в Мариуполе: 271 заболевший и трое умерших за сутки
13:37
Кулеба: Нужно искать решения внутри уже имеющихся минских договоренностей
13:27
От коронавируса умер мэр Борисполя. Он был лидером избирательной гонки
13:04
Боевик «ДНР» Ходаковский рассказал, как установил «поборы» для донецкого бизнеса в 2014-м
12:36
Прекращение работы КПВВ «Станица Луганская» продлили до 15 ноября
12:06
В Константиновке на выборах мэра победил кандидат от ОПЗЖ
11:50
Местные выборы: результаты голосования на Донбассе. Наш онлайн