Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

"Цензура Лінча" у Красноармійську (обновлено)

"Цензура Лінча" у Красноармійську (обновлено)

Роль ЗМІ у виборчих перегонах неможливо недооцінювати, адже це важливе джерело, що здатне надати правдиву картину суспільно-політичних процесів. Однак, для деяких політичних суб’єктів у Красноармійську ЗМІ становлять скоріш небезпечного конкурента, ніж можливість розширити інформаційні можливості грмоадян.

13 жовтня був обмеженим доступ до місцевого сайту 06239.com.ua. Замість матеріалів сайту на домені з’явилася інформація в якій пояснювалося, що громадська організація «Контроль та безпека» призупинила діяльність ресурсу через «багаточисельні факти розміщення на ресурсі матеріалів, котрі розпалюють розбрат та ворожнечу в українському суспільстві, спекулюють на темі війни в українському Донбасі».

Активісти «Сильних громад Донеччини» з’ясували, що так звана громадська організація «Контроль та безпека» зареєстрована у сусідньому Димитрові, міський голова якого Руслан Требушкін був неодноразовим фігурантом журналістських розслідувань сайту. Зокрема, 06239.com.ua неодноразово звертав увагу на те, що одним з засновників ТОВ «Імперія нафтапродукт», відносно якого відкрите кримінальне провадження про можливу привласнення бюджетних коштів Димитрова, є брат чинного голови Олексій Требушкін.

Цікаво, що Руслан Требушкін балотується на посаду Красноармійського міського голови
Громадська організація «Контроль та безпека» була створена у червні 2015 року, а вже 12 серпня на 105-й сесії Димитрівської міської ради було прийнято рішення про часткове державне фінансування статутної діяльності організації на період з серпня по жовтень 2015 року на суму в 700 тисяч гривень. Слід зауважити, що часткове фінансування статутної діяльності громадських організацій є легальним інструментом взаємодії органу місцевого самоврядування і суб’єкту громадянського суспільства, проте подив викликає, що фінансування отримала тільки-но зареєстрована організація, зважаючи також на те, що в місті існує ціла низка об’єднань з більшою операційною історію дій і здобутків. На момент написання матеріалу «Сильні громади Донеччини» готують запит про обсяги фінансування ГО та звітування про використання нею бюджетних коштів.

ОНОВЛЕНО: раніше “Сильні громади Донеччини” повідомляли, що доступ до сайту був ускладнений лише у абонентів одного з провайдерів міста. За уточненою інформацією, з подібною проблемою стикалися і абоненти інших інтернет-провайдерів.

Активісти звернулися до керівника громадської організації, яка надіслала скаргу. Відповідно до відомостей державного реєстру ним є Никитов Олексій Вікторович.

У телефонній розмові з Олексієм Вікторовичем ми попросили надати коментарі відносно ситуації - на яких засадах керівником громадської організації були здійснені обмеження діяльності по-перше суб’єкта господарювання (сайту)? А по-друге, чому обмежено право людей на отримання різноманітної інформації і чи воно не суперечить закону?

У своєму коментарі Олексій Вікторович пояснює свої намагання підмінити судову гілку влади тим, що його та його колег «цеплял факт», коли редактори не закривають «коментарий, оставленный сепаратистами, терористами».

Образу Олексія Вікторовича можна зрозуміти, зважаючи на те, що за інформацією «Сильних громад Донеччини» він є колишнім бійцем одного з добровольчих батальйонів. Проте на сайті міститься об’єктивно патріотичний контент. За результатами моніторингу ресурсу, протягом тривалого часу, громадські активісти та медіа-експерти не виявляли жодних закликів до тероризму чи сепаратизму у матеріалах сайту.

Анонімне джерело, яке мало відношення до редакційної політики сайту 06238, повідомило нам, що власником ресурсу є представники місцевого осередку «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», тож ситуація з обмеженням доступу набуває ще й політичного характеру. На момент написання матеріалу доступ до сайту відновлений, щодо факту блокування за заявою одного з керівників ресурсу відкритий запис у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань.

«Сильні громади Донеччини» продовжать слідкувати за розвитком подій та пропонують журналістам сайту, представникам громадської організації «Контроль та безпека», а також Димитрівському міському голові Руслану Требушкіну та висуванцю у міські голови Красноармійська від «Блоку Петра Порошенка-Солідарність» Сергію Дорошу сісти за один стіл для публічної дискусії. Ми готові стати медіаторами у розв’язанні цього конфлікту, який не тільки не додає прозорості виборчій кампанії, а й відверто паплюжить політичну конкуренцію у місті.

Олександр Дмітрієв – головний аналітик руху «Сильні громади Донеччини», Наталія Рижкова – регіональний координатор руху «Сильні громади Донеччини» в Красноармійську

Думки авторів можуть не співпадати з позицією редакції

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
23:44
В ОБСЕ сообщили о ранении ребенка в Донецке из-за взрыва боеприпаса
22:14
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
15:17
В Донецке объяснили, почему движение троллейбусов по главной улице стало хуже
14:18
ДонОГА опровергла строительство водовода в обход оккупации
10:14
Министр обороны обвинил боевиков в очередном срыве «режима тишины» для разведения войск
09:29
ЮНИСЕФ направил гумконвой в сторону Донецка
23:01
Требование роспуска «ЛДНР» и новый «гумконвой» из России. Главное за день
22:02
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов в 1 км от линии соприкосновения на Донбассе
18:24
Бывший сотрудник СБУ заочно получил 12 лет тюрьмы за угрозы и пытки в рядах «МГБ ДНР»
15:19
«ДНР» анонсировала открытие «представительства» в Бельгии
07:45
Россия отправила на Донбасс очередной «гуманитарный конвой»
23:48
Письмо из Макеевки и «удивление» Кремля. Главное за день
23:12
«ДНР» говорит, что Россия принимает от группировки пенсионные документы жителей Донбасса
16:15
Пушилин прокомментировал требование Украины о роспуске «Л-ДНР»
10:58
Узник «ДНР» написал письмо Зеленскому. До этого он писал Порошенко
23:44
В ОБСЕ сообщили о ранении ребенка в Донецке из-за взрыва боеприпаса
22:56
Украина требует от РФ объяснений по «переписи населения» на Донбассе
22:17
СМИ узнали о согласии Украины рассмотреть «формулу Штайнмайера» еще летом
22:14
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
21:09
Заместитель командующего ООС о разведении: Мы не будем сдавать позиции
20:24
Представитель ООН: За осень 2018 и начало 2019 в Золотом пострадали 20 гражданских
19:47
Украина направила РФ ноту протеста из-за очередного «гумконвоя» на Донбассе
19:14
СБУ: Минобороны РФ использовали подконтрольное «ЛНР» предприятие для обхода санкций
18:14
Миссия МВФ вернется в Украину в ближайшие недели
17:04
«Газпром» предложил Медведеву продлить контракт с Украиной
16:10
Рада поддержала законопроект, который нужен для транзита российского газа
16:03
Генштаб сохраняет готовность к полномасштабной войне с РФ
15:26
Рада приняла госбюджет на 2020 год в первом чтении
15:17
В Донецке объяснили, почему движение троллейбусов по главной улице стало хуже
14:51
Бывшему замсекретаря СНБО Гладковскому предъявили подозрение