Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

"Цензура Лінча" у Красноармійську (обновлено)

"Цензура Лінча" у Красноармійську (обновлено)

Роль ЗМІ у виборчих перегонах неможливо недооцінювати, адже це важливе джерело, що здатне надати правдиву картину суспільно-політичних процесів. Однак, для деяких політичних суб’єктів у Красноармійську ЗМІ становлять скоріш небезпечного конкурента, ніж можливість розширити інформаційні можливості грмоадян.

13 жовтня був обмеженим доступ до місцевого сайту 06239.com.ua. Замість матеріалів сайту на домені з’явилася інформація в якій пояснювалося, що громадська організація «Контроль та безпека» призупинила діяльність ресурсу через «багаточисельні факти розміщення на ресурсі матеріалів, котрі розпалюють розбрат та ворожнечу в українському суспільстві, спекулюють на темі війни в українському Донбасі».

Активісти «Сильних громад Донеччини» з’ясували, що так звана громадська організація «Контроль та безпека» зареєстрована у сусідньому Димитрові, міський голова якого Руслан Требушкін був неодноразовим фігурантом журналістських розслідувань сайту. Зокрема, 06239.com.ua неодноразово звертав увагу на те, що одним з засновників ТОВ «Імперія нафтапродукт», відносно якого відкрите кримінальне провадження про можливу привласнення бюджетних коштів Димитрова, є брат чинного голови Олексій Требушкін.

Цікаво, що Руслан Требушкін балотується на посаду Красноармійського міського голови
Громадська організація «Контроль та безпека» була створена у червні 2015 року, а вже 12 серпня на 105-й сесії Димитрівської міської ради було прийнято рішення про часткове державне фінансування статутної діяльності організації на період з серпня по жовтень 2015 року на суму в 700 тисяч гривень. Слід зауважити, що часткове фінансування статутної діяльності громадських організацій є легальним інструментом взаємодії органу місцевого самоврядування і суб’єкту громадянського суспільства, проте подив викликає, що фінансування отримала тільки-но зареєстрована організація, зважаючи також на те, що в місті існує ціла низка об’єднань з більшою операційною історію дій і здобутків. На момент написання матеріалу «Сильні громади Донеччини» готують запит про обсяги фінансування ГО та звітування про використання нею бюджетних коштів.

ОНОВЛЕНО: раніше “Сильні громади Донеччини” повідомляли, що доступ до сайту був ускладнений лише у абонентів одного з провайдерів міста. За уточненою інформацією, з подібною проблемою стикалися і абоненти інших інтернет-провайдерів.

Активісти звернулися до керівника громадської організації, яка надіслала скаргу. Відповідно до відомостей державного реєстру ним є Никитов Олексій Вікторович.

У телефонній розмові з Олексієм Вікторовичем ми попросили надати коментарі відносно ситуації - на яких засадах керівником громадської організації були здійснені обмеження діяльності по-перше суб’єкта господарювання (сайту)? А по-друге, чому обмежено право людей на отримання різноманітної інформації і чи воно не суперечить закону?

У своєму коментарі Олексій Вікторович пояснює свої намагання підмінити судову гілку влади тим, що його та його колег «цеплял факт», коли редактори не закривають «коментарий, оставленный сепаратистами, терористами».

Образу Олексія Вікторовича можна зрозуміти, зважаючи на те, що за інформацією «Сильних громад Донеччини» він є колишнім бійцем одного з добровольчих батальйонів. Проте на сайті міститься об’єктивно патріотичний контент. За результатами моніторингу ресурсу, протягом тривалого часу, громадські активісти та медіа-експерти не виявляли жодних закликів до тероризму чи сепаратизму у матеріалах сайту.

Анонімне джерело, яке мало відношення до редакційної політики сайту 06238, повідомило нам, що власником ресурсу є представники місцевого осередку «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», тож ситуація з обмеженням доступу набуває ще й політичного характеру. На момент написання матеріалу доступ до сайту відновлений, щодо факту блокування за заявою одного з керівників ресурсу відкритий запис у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань.

«Сильні громади Донеччини» продовжать слідкувати за розвитком подій та пропонують журналістам сайту, представникам громадської організації «Контроль та безпека», а також Димитрівському міському голові Руслану Требушкіну та висуванцю у міські голови Красноармійська від «Блоку Петра Порошенка-Солідарність» Сергію Дорошу сісти за один стіл для публічної дискусії. Ми готові стати медіаторами у розв’язанні цього конфлікту, який не тільки не додає прозорості виборчій кампанії, а й відверто паплюжить політичну конкуренцію у місті.

Олександр Дмітрієв – головний аналітик руху «Сильні громади Донеччини», Наталія Рижкова – регіональний координатор руху «Сильні громади Донеччини» в Красноармійську

Думки авторів можуть не співпадати з позицією редакції

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
23:32
Поклонская в Донецке вручила награды боевикам «МВД ДНР»
21:16
Открытие КПВВ в Золотом и гранаты возле школ Донецка. Главное за день
14:44
В Донецке нашли гранату возле школы
10:32
«ДНР»: В Донецке на территории школы нашли взрывоопасный предмет
10:06
Боевики не пропустили наблюдателей ОБСЕ в села под Мариуполем
22:28
Главные события неподконтрольной части Донбасса за день
13:01
В «ДНР» заявили об обстреле школы в Донецке
09:10
Аваков: Местные элиты не смогли дать отпор «ДНР» и «ЛНР»
08:28
ОБСЕ рассказала подробности взрыва в Луганске
22:55
Главные события 20 марта в подконтрольных «ДНР/ЛНР» районах
17:17
СМИ: Связанное с Жеваго предприятие продает шины на подконтрольную «ДНР» территорию
15:53
В «ДНР» заявляют, что собрали ДНК-данные пяти тысяч погибших на Донбассе
14:00
Люди жалуются на перевозчиков «ДНР»
10:50
«ДНР»: У жительницы Снежного нашли и забрали три гранаты
08:26
ОБСЕ нашла на Донбассе российские современные комплексы радиоэлектронной борьбы
23:37
Украина сыграла вничью с Португалией в отборе Евро-2020
23:32
Поклонская в Донецке вручила награды боевикам «МВД ДНР»
22:34
Гордон проанонсировал интервью с Тимошенко. Говорит, у Порошенко еще думают
22:23
«Нафтогаз»: Газ ЕС для Украины дешевле, чем говорит Медведчук
21:57
Порошенко связал вступление в НАТО с окончанием конфликта на Донбассе
21:16
Открытие КПВВ в Золотом и гранаты возле школ Донецка. Главное за день
20:31
Порошенко пообещал реализацию режима «тишины» для проведения выборов в Донецке и Луганске
19:47
СБУ даст правовую оценку переговорам Бойко и Медведчука с Медведевым
18:49
Бойко и Медведчук планируют и дальше вести переговоры с руководством РФ
18:19
Сегодня на Донбассе погиб военный, еще один — ранен
17:36
УПЦ МП хочет судиться с Минкультом за свое название
16:56
На Донетчине суд заменил условный срок на реальный одной из организаторов «референдума»
16:37
Медведчук заявил, что не боится возвращаться в Украину после встречи с Медведевым
16:10
У Тимошенко отвергли перспективу коалиции с Бойко
15:46
ЮНИСЕФ: С начала года система водоснабжения на Донбассе была атакована около 20 раз