Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Місцеві вибори: огляд кандидатів у Добропіллі

Місцеві вибори: огляд кандидатів у Добропіллі

Незабаром, українці будуть робити вирішальний вибір. Серед такої кількості імен кандидатів легко заплутатися, тому «Сильні громади Донеччини» зробили огляд кандидатів у Добропіллі
1 жовтня Добропільська міська виборча комісія зареєструвала 282 висуванців у депутати міської ради від 11 місцевих осередків політичних партій та 8 кандидатів на посаду голови Добропільської міської ради на місцеві вибори – 2015.

У списках можна зустріти прізвища дійсно активних людей, так і зовсім невідомих осіб, котрі жодного разу не були помічені у громадському та політичному просторі.

«Сильні громади Донеччини» проаналізували списки за критеріями: середній вік кандидатів, дотримання гендерної квоти (не менше 30%представників однієї статті), наявність вищої освіти, співпадіння прізвищ (наявність кандидатів з однаковими прізвищами, що може свідчити або про випадкові співпадіння або про погану селекцію кадрів місцевими партійними організаціями).

Трохи статистики

Отже, по кількості зареєстрованих кандидатів бачимо, що головна боротьба розгорнеться між вісьмома партіями: «Блок Петра Порошенко «Солідарність», всеукраїнське об’єднання «Жінки за майбутнє», «Батьківщина», «Свобода», «Наш Край», «Опозиційний блок», «Сила людей», Соціал-демократична партія України.

«Наймолодшою» партією виявилося всеукраїнське об’єднання «Свобода», середній вік кандидатів – 39 років, а «найстаршою» - «Нова держава», середній вік – 55 років.

Гендерну квоту проігнорували «Нова держава», «Українське об’єднання патріотів – Укроп», Радикальна партія Олега Ляшка та Соціал – демократична партія України.
Найосвіченішими кандидатами виявилися в «Опозиційному блоці»: 97% кандидатів у партії мають вищу освіту.

Слід зазначити, що з 282 зареєстрованих кандидатів у депутати та 5 самовисуванців на посаду голови Добропільської міської ради не має жодної внутрішньо переміщеної особи, у порівнянні з іншими містами Донецької області.

Кількість безпартійних осіб вразила, 35 кандидатів серед 35 висунутих від всеукраїнського об’єднання «Жінки за майбутнє» - безпартійні. Тільки у «Новій державі» усі  кандидати є членами осередку.

Такі вражаючі цифри «безпартійності» не дивні. Новий закон України «Про місцеві вибори» не залишив суб’єктам електорального процесу вибору, оскільки тільки партійна організація може висунути кандидатів. Тому багатьом, не зважаючи на свої погляди,  довелося приєднуватися до політичних сил.

Партії і їх склад

Жінки за майбутнє

Всеукраїнське політичне об’єднання «Жінки за майбутнє» не можуть похизуватися 100% кількістю слабшого полу у списках, 11 чоловіків вирішили підтримати політичну силу. Цю ж партію  можна вважати організацією «освітян»: 45% кандидатів працюють у цій сфері.
Варто лише поглянути на посаду першого кандидата у списку, як усі питання, відносно прихильності представників даної категорії, пояснюються. Начальник відділу освіти Добропільської міської ради - Гетьман Ольга Володимирівна, очолила партійний список.
Також, організацію підтримали два діючих депутати міської ради: Лейба Віра Петрівна та Гарковенко Ірина Володимирівна.

БПП «Солідарність»

Перший кандидат від осередку партії «Солідарність» – Стрепоченко Микола Борисович – директор СФГ «Агрос», депутат Святогірівської селищної ради від Партії Регіонів.
Слід відзначити, що команда організації складається  із різних спеціалістів: прокурор, голова профспілкової організації, головний державний санітарний лікар, юрисконсульт, військові, директор комунального підприємства та інші.

Наш Край

До складу політичної партії «Наш Край» увійшли голова Добропільскої міської ради – Дерипаска Віктор Трохимович, заступник голови – Скопінцев Юрій Єгорович та перший заступник голови – Курдя Ігор Іванович, котрий був висунутий від партії на посаду міського голови. Цікаво, що міський голова не змінювався з 2000 року. До речі, схожа тенденція, коли колишній голова міста йде до списку партії «Наш Край», а головою йде його заступник, прослідковується і в м. Красний Лиман.

Опозиційний блок

Рекордсменом в області керівних посад та діючих депутатів місцевої ради стала партія «Опозиційний блок». 17 керівників підприємств та 12 депутатів було висунуто від організації.

Інші

Вирішили не пропускати місцеві вибори у цьому році і комуністи Добропілля, котрі увійшли до складу політичної партії «Нова держава». Соціал-демократична партія України вирішила об’єднати усіх працівників ДТЕК «Добропіллявугілля». 19 кандидатів серед 29 висунутих – співробітники підприємства. Чи є ці кандидати технічними, чи інженерно-технічні робітники ДТЕК дійсно хочуть змінити життя рідного міста на краще - покаже час.

22% кандидати від «Батьківщини» - безробітні. Такий показник найбільший серед 11 партій.

Кандидати до міських голів

Що ж до висуванців на  Добропільського міського голови, то 8 осіб запропонували свою кандидатуру.

Серед них 5 самовисуванців та 3 кандидатів від партій «Наш Край», «Сила людей» та «Українське об’єднання патріотів».

Соболь Олександр Олександрович – кандидат на посаду голови міської ради від «Українскього обєднання партіотів» та Четверев Геннадій Степанович – кандидат від партії «Сили людей», приватні підприємці.

Серед самовисуванців виявилися: Голова Новодонецької селищної ради, безробітний, інженерно-технічний працівник та пенсіонери.

Голова Новодонецької селищної ради – Аксьонов Андрій Анатолійович, славнозвісна особа у Добропільському  районі, а зараз і по всій Україні.

14 жовтня у пресі з’явилися матеріали про те, що Андрій Анатолійович відкрито підтримував ДНР та організовував у Новодонецьку референдум, а в квітні 2014 року намагався перешкоджати патріотичному автопробігу.

Аксьонов стверджує, що, як голова селища, він зобов’язаний слідувати бажанням народу, навіть якщо вони «захочуть приєднатися до Гондурасу».

Отже, у Добропілля обирається велика кількість різних представників. Підприємці, громадські діячі, журналісти, чиновники, вчителі і навіть сепаратисти. Хто ж буде представляти громаду – залежить лише від  мешканців міста.

Наталія Рижкова, координатор «Сильних громад Донеччини» у Красноармійську

Думка автора може не співпадати з позицією редакції

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
02:00
Донбасс выбрал нового президента. Что будет с «ДНР» ►
23:31
Донбасс. Итоги недели 15 - 21 апреля
18:58
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов вследствие обстрела в Донецке
15:04
«ДНР»: В Торезе сгорел магазин
17:04
ОБСЕ: На Луганщине боевики разместили РСЗО вблизи жилых домов
22:41
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
13:34
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов в Трехизбенке и Докучаевске
09:45
В «ЛНР» заявили о подрыве мужчины на растяжке
23:42
Стороны не смогли согласовать «пасхальное перемирие» на Донбассе
22:04
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
17:09
«Вице-премьером ДНР» стал директор «Внешторгсервиса» россиянин Пашков
14:29
Безработица в Донецке: проще уехать в Москву или Киев ►
11:39
ОБСЕ зафиксировала 15 «Градов» под Луганском
10:33
«ДНР» отменяет комендантский час на Пасху
22:03
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
02:00
Донбасс выбрал нового президента. Что будет с «ДНР» ►
01:50
Зеленский лидирует с 73% после обработки 30% протоколов
01:29
СМИ узнали, что Трамп поздравил Зеленского с победой на выборах
00:00
Порошенко заявил о готовности подписать закон о языке до ухода с поста президента
23:50
Хроника второго тура выборов президента Украины ОНЛАЙН
23:42
ЦИК назвала явку избирателей во втором туре выборов
23:31
Донбасс. Итоги недели 15 - 21 апреля
23:01
Зеленский: Луценко не останется генпрокурором
22:36
Зеленский заявил, что его с «Кварталом» не пустили в Мариуполь. Обещает теперь приехать
22:01
Зеленский пообещал перезагрузку минского формата и «мощную информационную войну»
21:30
Пресс-конференция Зеленского. Коротко
21:04
В ОБСЕ высоко оценили уровень проведения второго тура голосования в Украине
20:45
Порошенко признал победу Зеленского на выборах
20:24
Похоже, Зеленский набрал больше всех голосов в истории Украины
20:07
Зеленский призвал страны бывшего СССР: посмотрите на нас, это возможно