Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Що змінило відключення мобільного зв’язку в Донецьку?

Що змінило відключення мобільного зв’язку в Донецьку?

Прямий дохід угруповання бойовиків “ДНР” від відключення українського мобільного зв’язку становить 42-60 мільйонів російських рублів (від 750 тис. до 1 млн. доларів) від продажу 500 тисяч карток (“стартових пакетів”) протягом січня-лютого 2018 року.

Про це йдеться в аналітичній доповіді громадської організації “Донецький інститут інформації” з назвою “Що змінило відключення зв’язку в Донецьку?”, яка була презентована 27 березня 2018 року в місті Києві.

За даними аналітиків, це лише мінімальні суми, які “ДНР” могла отримати від продажу додаткових 500 тисяч карток власного мобільного оператору внаслідок підвищення попиту на них та встановлення монополії на зв’язок. Надходження від подальшої абонентської плати та плати за послуги будуть значно вищими.

Нагадаємо, з 11 січня 2018 року мешканці непідконтрольних районів Донбасу залишаються без українського мобільного зв’язку, який зник з технічних причин та не був відновлений через неможливість домовитись про ремонтні роботи на непідконтрольній території.

Мобільний зв’язок - одне з основних джерел надходжень коштів до бюджетів самопроголошених республік, підтримуваних Росією, таких як Придністров'я та анексованих територій, таких як Крим. Надання послуг мобільного зв’язку на таких територіях значно рентабельніше ніж за умов відкритої конкуренції та відкритого ринку. Надприбуткам мобільного оператора проросійського угруповання сприяє відсутність конкуренції.

Встановлення монополії на мобільний зв’язок дозволить скоротити бюджетний дефіцит “ДНР” коштом абонентів та призведе до тяжких гуманітарних наслідків та негативно вплинути на процес подальшої реінтеграції цих територій та мешканців до загального українського простору.

В той же час, намагання представників української влади відновити зв’язок українського оператора за допомогою міжнародних майданчиків поки не показали ефективності через позицію бойовиків, які вмотивовані підтримувати власну монополію як джерело прибутків, отриманих від населення.

“До наслідків ми відносимо - суттєве погіршення зв’язку мешканців непідконтрольної частини Донбасу з “великою” Україною; посилення ідеологічного та пропагандистського впливу “ДНР”; посилення контролю над мешканцями непідконтрольної території з боку “ДНР” через монополіста зв’язку, підконтрольного спецслужбам угруповань бойовиків та, ймовірно, російським. Зв'язок став однією з “державних” монополій “ДНР” та джерелом доходів для їх бюджету. Перед українським суспільством стоїть важливе завдання - зберегти зв’язки з громадянами, які залишаються в окупованих районах. Про це говорить і Президент України, і голова Уряду, це завдання зафіксовано і в діяльності Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства з питань інформаційної політики” - заявив аналітик ГО “Донецький інститут інформації” Віталій Сизов.

Для збереженнях зв’язків з громадянами аналітична група “Донецького інституту інформації” запропонувала:

  • інтенсифікувати процес пошуку шляхів вирішення проблеми на засіданнях Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України, до якої входять уповноважені групи представників України, ОБСЄ та Росії;
  • залучати міжнародні, громадські, волонтерські організації, які працюють у сфері захисту прав людини, з метою визнання факту відключення мобільного зв’язку як порушення права людини на комунікацію;
    запровадити державну систему грантової підтримки громадським організаціям та волонтерам, які відіграють важливу роль у донесенні достовірної інформації щодо дотримання прав громадян на тимчасово окупованій території;
  • Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерству з питань інформаційної політики розпочати роботу з пошуку спільних моделей співпраці з метою ліквідації розриву в сфері урядової комунікації з мешканцями непідконтрольних територій, поширення інформації та розвитку інфраструктури;
  • Раді з питань відновлення та розбудови миру в Україні, яка була створена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року, врахувати поточну ситуацію з відключенням мобільного зв’язку і оцінити це як ризик для процесу зміцнення національного потенціалу для розбудови стійкого миру та запропонувати шляхи вирішення зазначеної проблеми;
  • Раді з питань національної єдності, яка була створена Указом Президента України від 11.12.2015 року, визнати питання недоступності мобільного зв’язку, як ризик для консолідації українського суспільства і враховуючи поточну ситуацію, запропонувати оптимальні заходи, спрямовані на зміцнення національної єдності та розвиток національної свідомості.

Довідка

Громадська організація “Донецький інститут інформації” - це неурядова експертно-аналітична організація. На нашому сайті “Донбас: повний доступ” щоденно публікуються моніторинги про події та ситуацію на непідконтрольній території.

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
12:20
«ЛНР» остановит работу КПВВ «Станица Луганская» на два часа 15 июля
11:22
«ДНР» сообщила о 36 заболевших коронавирусом и двух смертях за сутки
23:06
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости дня
22:39
В «ДНР» сменился «министр здравоохранения»
15:17
В Иловайске не осталось врачей-терапевтов
11:49
Умер бывший «депутат ДНР»
10:20
«ДНР» на день открыла КПВВ под Донецком. Пропускают не всех
08:07
За сутки на Донбассе пострадали шестеро украинских военных
16:34
«ДНР» откроет «Еленовку» на один день, но с условиями
12:04
«ЛНР» заявила про 8 новых случаев COVID-19 в ОРЛО
10:28
«ДНР»: Один пациент с COVID-19 скончался, еще у двоих подтвердился диагноз
21:25
Донбассу не стать Россией: Приднестровье 2.0? ►
14:20
«ДНР» может разрешить въезд в Донецк по спискам на следующей неделе
12:46
«ЛНР» зарегистрировали 13 новых случаев заболевания COVID-19 за сутки и одну смерть 
10:45
«ЛНР» заявила о начале работ по оборудованию пунктов пропуска у Счастья и Золотого
12:33
Боевики забрали тело бойца ООС, погибшего на Донетчине. Тело убитого ими медика и раненый военный — на поле боя
12:20
«ЛНР» остановит работу КПВВ «Станица Луганская» на два часа 15 июля
11:22
«ДНР» сообщила о 36 заболевших коронавирусом и двух смертях за сутки
11:21
Рада легализовала игорный бизнес
10:55
У КПВВ «Новотроицкое» остались ночевать люди, которые не смогли попасть в Донецк
10:43
МИД проинформирует партнеров Украины об убийстве военного медика боевиками «ДНР»
10:02
Резников отреагировал на слова представителя России о «еще двух государствах» в Украине
09:10
В Украине 638 человек заразились коронавирусом за сутки, а 651 — выздоровел
09:07
Беспилотник ОБСЕ обстреляли при пролете над Станицей Луганской
08:45
В России ввели обязательную сдачу теста на коронавирус для всех въезжающих
08:22
За сутки на Донбассе погибли трое украинских военных, двое пострадали
23:06
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости дня
22:39
В «ДНР» сменился «министр здравоохранения»
22:17
Боевики обстреляли военных во время эвакуации тела: погиб медик, пострадали двое бойцов
20:58
На Луганщине ликвидировали масштабный лесной пожар