Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

В Донецкой области выпускники бунтуют против тестирования по английскому и требуют от Табачника объяснений

В Донецкой области выпускники бунтуют против тестирования по английскому и требуют от Табачника объяснений

В Мариуполе назревает первый скандал, связанный со вступительной кампанией 2010. Выпускники школ готовятся протестовать против завышенных требований Всеукраинского центра независимого оценивания знаний и просят Министра образования и науки Дмитрия Табачника дать официальные разъяснения по поводу несоответствия тестов по иностранному языку уровню обучения в учреждениях среднего образования.

«Практически все выпускники школ, включая медалистов, массово провалили сдачу тестов по английскому языку. Задания были на уровне 3-4 курса университетской программы», - рассказали ilich.in.ua возмущенные абитуриенты.

В управлении образования Мариупольского горсовета опасения выпускников разделяют, но повлиять на процесс на местном уровне  не могут.

«Все тесты составляет Всеукраинский центр оценивания знаний. Мариуполь получает их в запечатанном виде, даже не зная, какие там задания. Нельзя сказать, что все выпускники не справились с тестами по иностранному языку. Многие даже раньше времени успели написать сочинения и ответить на вопросы.  Но все зависит от вариантов. К примеру, по украинскому языку и литературе было три сессии тестирования, в двух из них задания были несложные, но в третьей совсем непростые», - сказала начальник управления образования Мариупольского горсовета Зиновия Дмитриева.

Она напоминает, что абитуриенты в течение пяти дней после сдачи тестов могут подать апелляцию. Однако сколько таких жалоб подано мариупольскими выпускниками, в городе также  не знают.

«Все апелляции направляются в Донецк, Мариуполь всего лишь предоставляет для тестирования свои учебные базы», - отметила Зиновия Дмитриева.

Сейчас в Мариуполе полным ходом идет сбор подписей под открытым письмом к министру Табачнику:

"Шановний Дмитре Володимировичу!

 Просимо зі всією серйозністю поставитись до нашого відкритого листа стосовно проходження абітурієнтами зовнішнього  незалежного оцінювання з англійської мови, що мало місце 7 червня 2010 року.

Абітурієнти 2010 обурені  тим фактом, що завдання тесту аж ніяк не відповідали шкільній програмі навчання англійській мові і розраховані на набагато вищий рівень знань, ніж ми отримали в загальноосвітній школі чи гімназїї. Рівень завдань, що Ви нам запропонували на тестуванні,  відповідає, скоріше, рівню знань студента 3го курсу лінгвістичного факультету університету. Шкільна програма не включала такої складності  запропонованої в тесті лексики та не дала необхідних знань для успішного складання тесту ЗНО з англійської мови.

Учні 11 класів та випускники попередніх років, реєтруючись для участі в зовнішньому оцінюванні та обираючи іноземну мову (англійську) з-поміж запропонованого переліку предметів для складання тесту,  чітко оцінювали  здобутий під час навчання в закладі освіти рівень знань з цього предмету і очікували  відповідний рівень складності тесту реаліям навчання.

Ми дотримуємося  думки, що всі випускники шкіл мають одержати атестат про  повну загальну середню освіту разом з багажем отриманих в навчальному закладі знань, що дозволять гідно пройти незалежне тестування з усіх обраних предметів. Знання повинна забезпечити школа, а не найняті репетирори з додатковими понаднормовими навантаженнями та тягарем для сімейного бюджету. Освіта повинна бути доступна для кожної дитини в нашій країні!

Вимоги програми зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженої Міністерством освіти і науки України, значно завищені. Основними проблемами тесту з англійської мови були: значна кількість незнайомих слів, лінгвістична складність текстів та необ'єктивно короткий час для написання тесту (2 години). Після зіставлення завдань пробного тесту з англійської мови 2010 року та офіційного ЗНО з цього предмету помітна суттєва різниця. Проходячи пробне тестування,  абітурієнт мав право отримати інформацію про завдання основної сессії оцінювання та їх рівень складності (!).

Тестування  7 червня покликане на знищення можливості вступу абітурієнтів до омріяних ВНЗ. Цим самим Міністерство освіти, конкретно Ви, пане Табачнику, зробили ще один крок до повернення системи вступних іспитів у ВУЗах, а саме зробивши тест з англійської мови нестерпно важким та цим розпочавши хвилю обурення абітурієнтів. Ми не здивуємося коли Ви на апогеї нашого протестування офіційно запропонуєте остаточно знівелювати зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів, користуючись широкими повноваженнями Міністра освіти і науки.

Випускники не проти ЗНО, а за відповідність затверджених тестів реаліям шкільної освіти. Звертаємо вашу увагу на те, що переважна частина абітурієнтів навчалася в середній загальноосвітній школі, а не в вузькоспеціалізованому закладі з поглибленим вивченням іноземної мови!

Наголошуємо на тому, що наше звернення – не поодинокий випадок обурення. За допомогою технічних засобів зв’язку ми дізнались про хвилю протестів практично по всій Україні. Сотні, тисячі, а за нашими даними -  десятки  тисяч випускників втратили свій шанс на навчання.

Наша ініціативна група, виступаючи від імені абітурієнтів, просить Вас:

-офіційно дати роз’яснення з приводу невідповідності тестів з іноземної мови рівню її вивчення в закладах середньої освіти України – від сільської школи до гімназїї;
-дати чітке  роз’яснення затвердженим правильним  відповідям на завдання  тесту;
-сприяти у формуванні адекватної, відповідної неймовірній складності тестування, шкали оцінювання знань і отриманих на тестуванні балів;
- вилучити обов’язковість проходження тестування ЗНО з англійської мови для вступу на непрофільні факультети ВНЗ України!"

 
НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
09:14
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов в Золотом-5 и Александровке
08:27
Непогода оставила без света населенные пункты по обе стороны на Донбассе
23:44
Смерть на КПВВ и украинские биопаспорта для жителей Донецка. Главное за день
15:57
В Луганске из-за салюта к 23 февраля выбило стекла в цирке
12:10
В Донецке задымился троллейбус
11:39
КПВВ на Донбассе с 1 марта перейдут на новый график работы
08:36
По два человека пострадали в результате взрыва газа в Донецке и Мирнограде
17:15
23 февраля: В Донецке выставили запрещенное «Минском» вооружение. В Луганске даже показательно стреляли
16:28
«ЛНР» пригрозила максимальной интеграцией с РФ из-за желания Украины изменить «Минск»
15:39
ОБСЕ сообщила о длинных очередях на блокпостах «ДНР»
12:44
ОБСЕ рассказала о жителе Луганщины, который был ранен во время боя 18 февраля
22:10
Киевский план перезагрузки Минских соглашений ►
17:08
«ДНР» отложила открытие новых пунктов пропуска до июля
14:57
В центре Донецка трамвай сошел с рельсов
12:23
Заводы «ДНР» выплатили зарплату за декабрь в конце февраля
11:37
Секретарь СНБО оценил возможность выборов на Донбассе осенью в 50%
11:18
Жительницу Мариуполя подозревают в призывах «присоединяться к России»
10:30
Глава Минздрава призвала не называть коронавирус из Китая «смертельным»
10:06
В январе пенсии получили более 600 тысяч пенсионеров переселенцев
09:37
«Слуга народа» посоветовал не искать «папиков» в Раде этого созыва
09:14
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов в Золотом-5 и Александровке
08:44
Украинцы с Diamond Princess отказались от эвакуации
08:27
Непогода оставила без света населенные пункты по обе стороны на Донбассе
08:11
Штаб рассказал о шести обстрелах на Донбассе
23:44
Смерть на КПВВ и украинские биопаспорта для жителей Донецка. Главное за день
22:59
Часть Донецкой области может подтопить, если не выдержит дамба в Клебан-Быке
22:20
На Донетчине объявлено штормовое предупреждение
21:25
В Краматорске 8 марта активисты выступят против домашнего насилия
20:29
На меткомбинате Мариуполя среди металлолома нашли 19 боеприпасов
19:24
В Украине разыскивают четверых «казаков», которые похищали людей на Луганщине