Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Ющенко обратился к нации ПОЛНЫЙ ТЕКСТ

Ющенко обратился к нации ПОЛНЫЙ ТЕКСТ

Сегодня, 23 января, в годовщину своего пребывания на высшей государственной должности, Виктор Ющенко выступил с телеобращением, в котором назвал четыре пункта этого плана.

Прежде всего Президент считает необходимым ввести мораторий на принятие любых решений или действий со стороны законодательной и исполнительной власти, которые могут привести к дестабилизации ситуации в Украине.

"Президент, правительство и Верховная Рада должны вместе создать условия, чтобы в стране прошли честные выборы, был избран новый парламент, сформировано большинство, которое и определит новое правительство",

– сказал Глава государства.

Второй пункт плана – обеспечить дееспособность и полноценную работу Конституционного Суда Украины.

Президент подчеркнул, что приведение к присяге судей этого суда является приоритетом следующей сессии Верховной Рады.

"Депутатам нужно достичь согласия относительно избрания парламентом судей Конституционного Суда. Верю, общество оценит такой шаг парламента", – отметил Ющенко.

Говоря о конституционной реформе, Виктор Ющенко сказал: "Как Президент Украины, для которого закон – превыше всего, я признаю, что с 1 января 2006 года, согласно решению Верховной Рады, в стране действует обновленная Конституция. Но я не считаю ее идеальной». Реформа Основного закона, по словам Главы государства, состоялась без участия общественности, таким образом «общество должно сказать свое слово относительно конституционных изменений".

"После парламентских выборов нас ожидает честный диалог о политической реформе", – добавил глава государства.

Третий пункт плана – создание совместной рабочей группы с равным представительством уполномоченных от Президента, парламента и правительства. Первоочередной задачей этой группы будет разработка предложений по гармонизации деятельности ветвей власти.

Следующим шагом в этом направлении и, в то же время, четвертым пунктом плана, по словам главы государства, является принятие законов, которые стоят в повестке дня как первоочередные в связи с введением политической реформы. Это, в частности, законы о Кабинете Министров Украины, о Президенте Украины, об оппозиции, о всеукраинском референдуме.

"Год назад я пообещал, что мы изменим власть. Первые шаги в этом направлении сделаны. Парламентские выборы должны закрепить изменения, полностью демонтировать старую систему власти", – подвел итог Президент.

Он также выразил уверенность, что на выборах победят демократические партии и блоки. "Для победы и реформ нужна команда. Моя команда – это каждый из вас", – сказал Виктор Ющенко, передает пресс-служба Президента.


Шановні співвітчизники!

Дорога українська громадо!

Рік тому я на Конституції України та Пересопницькому Євангелії присягнув на вірність України і своєму народові.

Для країни і для мене особисто це був надзвичайно важливий, складний, часом драматичний, але переломний рік. Я дякую кожному з вас за те, що ми прожили цей рік разом, за вашу віру і підтримку. Ми разом довели, що український народ здатен побудувати сучасну самостійну демократичну державу. Ми усвідомили, що дати відповідь на зовнішні і внутрішні виклики можна тільки разом.

Нас об’єднало найважливіше – почуття національної гідності. Сьогодні ми говоримо – так, я громадянин України і пишаюся цим! І це – головне досягнення першого року мого президентства.

2005 рік був, у першу чергу, роком переоцінки поглядів у суспільстві. І в цьому його історична цінність. Ми всі по-новому побачили себе і свою країну, її історію і її майбутнє.

Вперше громада отримала владу, яка звітує про виконання своєї виборчої програми «Десять кроків назустріч людям» і всі проблемні питання розв’язує в широкому діалозі.

За рік зроблені важливі кроки для виведення економіки з тіні. Доходи національного бюджету зросли у півтора рази.

Ми повернули країні мільярди гривень, вкрадених від непрозорої приватизації.

Турбота про дитину, маму, сироту, пенсіонера залишається головним пріоритетом влади. Реальні доходи населення зросли на двадцять відсотків. Це найвищий показник за роки незалежності України.

Важливим завданням залишається створення нових робочих місць. Я гарантую, що за 5 років мого президентства ми сформуємо умови, за яких кожен працездатний українець матиме достойну роботу і гідну оплату праці. Ми створимо сприятливий клімат для бізнесу та інвестицій.

Важливим досягненням нової команди є свобода слова. Слово «темник» назавжди пішло в історію.

Україну поважають у світі. Ми довели, що відтепер Київ – це прогнозований відповідальний партнер, який шанує сусідів. Ми будуємо свою зовнішню політику виходячи виключно зі стратегічних інтересів народу. Ми стали ближче до Європи. Ми стали зрозумілими для Росії. Світ визнав, що Україна вміє відстоювати свої національні інтереси.

Переконливий приклад тому – вирішення газової проблеми. Уряд, як і обіцяв, не збільшив ціни на газ для населення. Україна забезпечена найдешевшим в Європі паливом. При цьому, газотранспортна система України залишається власністю нашої держави. Про її передачу іншим країнам чи групі країн не може бути й мови.

Відповідальна влада повинна аналізувати і свої прорахунки. Всім, хто рік тому стояв поряд зі мною на Майдані, я дав шанс працювати в команді Ющенка. На жаль, власні амбіції іноді брали гору. В результаті країна втрачала час. Мій улюблений філософ Григорій Сковорода казав: «Найбільша втрата – це втрата часу».

Як Президент України, я не дозволю деструктивних кроків, які призводять до зниження темпів розвитку держави.

Головний урок 2005 року для влади – Україна понад усе! Ми маємо бути сильною і єдиною командою, відмовитися від власних амбіцій заради майбутнього.

Сьогодні я хочу говорити з вами про те, якою завтра буде наша країна.

2006 рік – це рік впровадження національних реформ. Йдеться про сфери, важливі для кожного – зокрема, медицину, освіту, село, судову реформу.

Перше – програма «Здоров’я нації», яка забезпечить кожній людині гарантований перелік безоплатних медичних послуг. Ми відновимо базову систему охорони здоров‘я на селі. Відповідальність за здоров’я нації, інвестиції в охорону здоров’я я розглядаю як внесок у розвиток економіки та боротьбу з бідністю. Під опіку я беру впровадження національних програм боротьби з раком, туберкульозом, ВІЛ/СНІДом, хворобами серця та крові.

Друге – модернізація системи освіти. Середня і вища школа – це старт для нових поколінь. Настав час «економіки знань», коли інтелектуальні ресурси приносять країні значно більший прибуток, аніж природні. Для кожної української родини хороша освіта – це шанс для її дитини. Завдання влади – забезпечити доступність і якість освіти. Ми повернемо шану вчителю, дамо йому достойну зарплату, сучасне робоче місце. Ми викоренимо корупцію в системі освіти шляхом запровадження незалежного тестування у вузах.

Третє – українське село. Програма розвитку села створить сприятливі умови для аграрного сектору. Підтримка фермера, кредитування сільського господарства та будівництва житла, впровадження соціальних програм стимулюватимуть повернення молоді на село. В аграрний сектор мають прийти сучасні технології.

Четверте й одне з найголовніших завдань влади – це диверсифікація українського енергоринку та програма енергозбереження. Щоб забезпечити енергетичну незалежність країни, ми плануємо впродовж року знизити енергоспоживання мінімум на 10 відсотків.

П’яте – буде започатковано масштабну реформу судової системи. Держава отримає справедливу і незалежну судову владу, а кожна людина зможе захистити свої права. Справедливе правосуддя – важливий крок у боротьбі з корупцією. Ми повинні повернути довіру людини до суду, якісно оновити суддівський корпус. У центрі судової реформи має стати суддя. Тому я, як Президент, докладу всіх зусиль, аби в Україні сформувалася незалежна судова гілка влади. Аби права і свободи, гарантовані Конституцією, були забезпечені.

Наші зовнішньополітичні пріоритети залишаються незмінними. Приєднання до Європейського Союзу – головна стратегічна мета України. На порядку денному також – якісна перебудова українсько-російських відносин. Я вимагатиму від кожного урядовця, від кожного українського дипломата жорстко відстоювати національні інтереси України.

Сподіваюся, що новий парламент активізує роботу по приведенню національного законодавства до європейських норм і стандартів. Це прискорить шлях України до ЄС і НАТО.

2006 рік – рік парламентських виборів, що стануть важливим іспитом суспільства на демократію. Як Президент України, я запевняю – це перші вибори, де не буде задіяно адмінресурс, де влада не тиснутиме на виборця. Як гарант Конституції, я жорстко реагуватиму на будь-який сигнал порушення виборчого законодавства. Агітація має проводитися виключно за партійні кошти. Ця норма має працювати не вибірково, а для всіх!

Сьогодні я підписав Указ «Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих виборів 2006 року».

Я зобов’язую центральну та регіональну владу створити всі умови для проведення вільних і прозорих виборів. Влада гарантує всім політичним силам рівні можливості для агітації.

Я звертаюся до всіх партій і блоків з пропозицією підписати Меморандум про чесні вибори.

В той же час я не дозволю жодній політичній силі працювати на розкол України, спекулювати на темах мови, релігії, федералізму чи сепаратизму.

Шановні співвітчизники! Проявіть активну громадянську позицію. Ми маємо разом вибрати новий відповідальний український парламент.

Пам’ятайте – від результатів березневих виборів залежить розвиток України на наступні п’ять років.

Україна стане сильною і заможною державою. Для цього влада повинна бути відповідальною, професійною і патріотичною. Останні події у Верховній Раді ще раз продемонстрували, що розвиток держави можна забезпечити лише за умов політичної стабільності. Ми повинні досягти узгодженої роботи всіх гілок влади.

Сьогодні я пропоную план щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

Перше. Вважаю за необхідне запровадити мораторій на прийняття будь-яких рішень чи дій з боку законодавчої та виконавчої влади, що можуть призвести до дестабілізації ситуації в Україні.

Президент, уряд та Верховна Рада мають разом створити умови, аби в країні пройшли чесні вибори, було обрано новий парламент, сформовано більшість, яка і визначить новий уряд.

Друге. Необхідно забезпечити дієздатність та повноцінну роботу Конституційного Суду України. Верховна Рада, згідно закону, має привести до присяги суддів Конституційного Суду. Це – першочерговий пріоритет дев’ятої сесії Верховної Ради України. Депутатам потрібно досягнути згоди щодо обрання парламентом суддів Конституційного Суду. Вірю, суспільство оцінить такий крок парламенту.

Як Президент України, для якого закон – понад усе, я визнаю, що з 1 січня 2006 року, згідно з рішенням Верховної Ради, в країні діє оновлена Конституція. Але я не вважаю її ідеальною.

Реформа Основного закону відбулася без участі громади, навіть без обговорення в українському парламенті.

Вважаю, що суспільство повинно сказати своє слово відносно конституційних змін.

Після парламентських виборів нас очікує чесний діалог щодо політичної реформи.

У свою чергу, і це третій пункт мого Плану, я ініціюю створення спільної робочої групи з рівним представництвом уповноважених від Президента, парламенту та уряду. Першочерговим завданням цієї групи буде розробка пропозицій щодо гармонізації діяльності гілок влади.

Переконаний, важливим кроком у цьому напрямку є прийняття законів, які стоять на порядку денному як першочергові у зв’язку із запровадженням політичної реформи в Україні. Зокрема, законів про Кабінет Міністрів України, про Президента України, про опозицію, про всеукраїнський референдум та ін.

Рік тому я пообіцяв, що ми змінимо владу.

Перші кроки в цьому напрямку зроблено. Парламентські вибори мають закріпити зміни, повністю демонтувати стару систему влади.

Вірю, у березні 2006 року переможуть демократичні партії та блоки.

Для перемоги і реформ потрібна команда.

Моя команда – це кожен із вас.

Вірю в кожного з вас! Знаю, наша сила – в єдності! І ми можемо зробити Україну сильною і процвітаючою!

Слава кожному із вас.

Слава Україні!

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
23:32
Поклонская в Донецке вручила награды боевикам «МВД ДНР»
21:16
Открытие КПВВ в Золотом и гранаты возле школ Донецка. Главное за день
14:44
В Донецке нашли гранату возле школы
10:32
«ДНР»: В Донецке на территории школы нашли взрывоопасный предмет
10:06
Боевики не пропустили наблюдателей ОБСЕ в села под Мариуполем
22:28
Главные события неподконтрольной части Донбасса за день
13:01
В «ДНР» заявили об обстреле школы в Донецке
09:10
Аваков: Местные элиты не смогли дать отпор «ДНР» и «ЛНР»
08:28
ОБСЕ рассказала подробности взрыва в Луганске
22:55
Главные события 20 марта в подконтрольных «ДНР/ЛНР» районах
17:17
СМИ: Связанное с Жеваго предприятие продает шины на подконтрольную «ДНР» территорию
15:53
В «ДНР» заявляют, что собрали ДНК-данные пяти тысяч погибших на Донбассе
14:00
Люди жалуются на перевозчиков «ДНР»
10:50
«ДНР»: У жительницы Снежного нашли и забрали три гранаты
08:26
ОБСЕ нашла на Донбассе российские современные комплексы радиоэлектронной борьбы
09:11
На Донбассе погиб украинский военный, еще один ранен
23:37
Украина сыграла вничью с Португалией в отборе Евро-2020
23:32
Поклонская в Донецке вручила награды боевикам «МВД ДНР»
22:34
Гордон проанонсировал интервью с Тимошенко. Говорит, у Порошенко еще думают
22:23
«Нафтогаз»: Газ ЕС для Украины дешевле, чем говорит Медведчук
21:57
Порошенко связал вступление в НАТО с окончанием конфликта на Донбассе
21:16
Открытие КПВВ в Золотом и гранаты возле школ Донецка. Главное за день
20:31
Порошенко пообещал реализацию режима «тишины» для проведения выборов в Донецке и Луганске
19:47
СБУ даст правовую оценку переговорам Бойко и Медведчука с Медведевым
18:49
Бойко и Медведчук планируют и дальше вести переговоры с руководством РФ
18:19
Сегодня на Донбассе погиб военный, еще один — ранен
17:36
УПЦ МП хочет судиться с Минкультом за свое название
16:56
На Донетчине суд заменил условный срок на реальный одной из организаторов «референдума»
16:37
Медведчук заявил, что не боится возвращаться в Украину после встречи с Медведевым
16:10
У Тимошенко отвергли перспективу коалиции с Бойко