Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Стан реалізації права на доступ до інформації про діяльність влади в Донецькій області

Стан реалізації права на доступ до інформації про діяльність влади в Донецькій області

Впродовж терміну реалізації проекту керуючись ст.ст.21,29,32,33 Закону України «Про інформацію»; ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» Донецька обласна громадська організація «Рідна Країна» направила ряд запитів до органів державної влади та місцевого самоврядування про надання інформації, що становить суспільний інтерес. Подано ряд адміністративних позовів відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, щодо фактів незаконної відмови в наданні інформації.

Направлені заяви до Прокуратури, СБУ з метою притягнення до адміністративної відповідальності державних службовців відповідно до п. г ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

В подальшому наша організація буде продовжувати виконувати вищезазначені заходи. Наприкінці реалізації проекту буде зроблений повний та всебічний  аналіз стану доступу громадян та організацій до інформації про діяльність влади в Донецькій області. Нажаль даною проблемою громадські організації Донецької області активно не займаються. Державні органи переважно чинять спротив стосовно запитів з надання інформації і не проявляють жодної зацікавленості у вирішенні даної проблеми.

На даний час органи державної влади  Донецької області стали більш дисциплінованими стосовно надання інформації, що в більшій мірі пов’язано з можливістю оспорювання їх дій, і притягнення їх до відповідальності. Але як ми вважаємо, щоб досягнути довгострокової ефективності потрібно постійно та безперервно займатися даною проблематикою. Надання інформації органами державної влади нерозривно пов’язано з громадським контролем за владою, який в свою чергу унеможливлює корупцію в органах державної влади. Нажаль на даний час кадри які йдуть у владу чи там працюють переважно отримують хабарі. Тому вважаємо, що над державною владою повинен бути постійний громадський контроль, а отримання інформації про владу ми розглядаємо як  механізм контролю. Тільки коли буде постійний контроль, в довгостроковій перспективі, в результаті ментальної зміни громадян України, вони змінять ставлення до своїх прав по доступу до інформації, а громадяни будуть йти у владу не заради корупційних оборудок.    

Основна проблема під час реалізації проекту, це шалений супротив влади в наданні інформації. На відмову в наданні інформації ми зазвичай направляємо повторно запит з попередженням про можливість притягнення до відповідальності, якщо інформація знову не була надана звертаємося до Прокуратури, СБУ, Судів. Треба зазначити, що нашим юристам теж не просто працювати з правоохоронними органами та судами, зазвичай вони змушені примушувати їх робити свою роботу. Непоодинокі випадки коли правоохоронні органи невмотивовано відмовляють в проведенні перевірок, чи затягують їх проведення, що приводить до пропущення  встановлених законом строків. Заяви подані до суду ще в грудні 2008р. переважно будуть розглядатися тільки в березні квітні 2009р., а враховуючи на те, що частина справ буде переглядатися в апеляційному, касаційному суді розгляд справ може затягнутися на пів року і більше. На даний час відкрито провадження по дев’яти справам, в судах Донецької області. Є в Донецькій області і такі суди котрі при отриманні поштою скарг чи позовів виймають якийсь доданий документ і заявляють в своїй ухвалі, що вони його не отримали і на цій підставі відмовляють у відкритті провадження у справі. Безперечно проблемою також є недостатність ресурсів нашої організації. Державні органи та органи місцевого самоврядування можуть роками вести «тяжби», у них є постійне матеріальне забезпечення та необхідний для цього штат працівників, в той час як члени нашої організації заробляючи кошти собі на життя недостатньо часу мають можливість виділяти зазначеній проблематиці.

В процесі реалізації проекту наша організація здобуває досвід стосовно боротьби з даної проблематики, наша робота стає більш ефективною. У майбутньому наша організація буде більш ефективно боротися з даною проблемою, та зможе активно ділитися своїм досвідом з Українськими громадськими організаціями та громадянами України.

Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», програми «Верховенство права».

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
18:58
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов вследствие обстрела в Донецке
15:04
«ДНР»: В Торезе сгорел магазин
17:04
ОБСЕ: На Луганщине боевики разместили РСЗО вблизи жилых домов
22:41
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
13:34
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов в Трехизбенке и Докучаевске
09:45
В «ЛНР» заявили о подрыве мужчины на растяжке
23:42
Стороны не смогли согласовать «пасхальное перемирие» на Донбассе
22:04
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
17:09
«Вице-премьером ДНР» стал директор «Внешторгсервиса» россиянин Пашков
14:29
Безработица в Донецке: проще уехать в Москву или Киев ►
11:39
ОБСЕ зафиксировала 15 «Градов» под Луганском
10:33
«ДНР» отменяет комендантский час на Пасху
22:03
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
17:40
Что будет с бюджетниками Донецка при возвращении Украины ►
15:22
Кафе «Сепар» в Донецке демонтируют. Там хотят строить мемориальный комплекс в честь Захарченко
18:58
ОБСЕ зафиксировала повреждения жилых домов вследствие обстрела в Донецке
18:43
На Донбассе ранен украинский военный
18:42
В «Квартале 95» рассказали, что продолжат выступления без фронтмена в случае избрания Зеленского
18:35
Хроника второго тура выборов президента Украины — результаты экзит-полла в 20:00 ОНЛАЙН
18:19
ЦИК: Явка избирателей по состоянию на 15:00 во всех округах - более 40%
18:15
Пограничники рассказали, как работают КПВВ в день выборов
18:01
На Донбассе на двух участках обнаружили пачки бюллетеней в урнах
16:56
Проблемный участок под Мариуполем заработал
16:30
ЧЕСНО: Штаб Зеленского транслирует рекламу в Facebook с нарушениями
15:50
У Зеленского предложили прописать в законе, как называть боевиков «Л-ДНР»
15:04
«ДНР»: В Торезе сгорел магазин
15:00
Зеленскому вручили админпротокол за нарушение тайны голосования
14:26
Как голосуют военные на Донбассе. Фотографии
14:13
На Донетчине сотрудник полиции сбил женщину
13:47
На Донетчине ложно «заминировали» участок