Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Стан реалізації права на доступ до інформації про діяльність влади в Донецькій області

Стан реалізації права на доступ до інформації про діяльність влади в Донецькій області

Впродовж терміну реалізації проекту керуючись ст.ст.21,29,32,33 Закону України «Про інформацію»; ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» Донецька обласна громадська організація «Рідна Країна» направила ряд запитів до органів державної влади та місцевого самоврядування про надання інформації, що становить суспільний інтерес. Подано ряд адміністративних позовів відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, щодо фактів незаконної відмови в наданні інформації.

Направлені заяви до Прокуратури, СБУ з метою притягнення до адміністративної відповідальності державних службовців відповідно до п. г ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

В подальшому наша організація буде продовжувати виконувати вищезазначені заходи. Наприкінці реалізації проекту буде зроблений повний та всебічний  аналіз стану доступу громадян та організацій до інформації про діяльність влади в Донецькій області. Нажаль даною проблемою громадські організації Донецької області активно не займаються. Державні органи переважно чинять спротив стосовно запитів з надання інформації і не проявляють жодної зацікавленості у вирішенні даної проблеми.

На даний час органи державної влади  Донецької області стали більш дисциплінованими стосовно надання інформації, що в більшій мірі пов’язано з можливістю оспорювання їх дій, і притягнення їх до відповідальності. Але як ми вважаємо, щоб досягнути довгострокової ефективності потрібно постійно та безперервно займатися даною проблематикою. Надання інформації органами державної влади нерозривно пов’язано з громадським контролем за владою, який в свою чергу унеможливлює корупцію в органах державної влади. Нажаль на даний час кадри які йдуть у владу чи там працюють переважно отримують хабарі. Тому вважаємо, що над державною владою повинен бути постійний громадський контроль, а отримання інформації про владу ми розглядаємо як  механізм контролю. Тільки коли буде постійний контроль, в довгостроковій перспективі, в результаті ментальної зміни громадян України, вони змінять ставлення до своїх прав по доступу до інформації, а громадяни будуть йти у владу не заради корупційних оборудок.    

Основна проблема під час реалізації проекту, це шалений супротив влади в наданні інформації. На відмову в наданні інформації ми зазвичай направляємо повторно запит з попередженням про можливість притягнення до відповідальності, якщо інформація знову не була надана звертаємося до Прокуратури, СБУ, Судів. Треба зазначити, що нашим юристам теж не просто працювати з правоохоронними органами та судами, зазвичай вони змушені примушувати їх робити свою роботу. Непоодинокі випадки коли правоохоронні органи невмотивовано відмовляють в проведенні перевірок, чи затягують їх проведення, що приводить до пропущення  встановлених законом строків. Заяви подані до суду ще в грудні 2008р. переважно будуть розглядатися тільки в березні квітні 2009р., а враховуючи на те, що частина справ буде переглядатися в апеляційному, касаційному суді розгляд справ може затягнутися на пів року і більше. На даний час відкрито провадження по дев’яти справам, в судах Донецької області. Є в Донецькій області і такі суди котрі при отриманні поштою скарг чи позовів виймають якийсь доданий документ і заявляють в своїй ухвалі, що вони його не отримали і на цій підставі відмовляють у відкритті провадження у справі. Безперечно проблемою також є недостатність ресурсів нашої організації. Державні органи та органи місцевого самоврядування можуть роками вести «тяжби», у них є постійне матеріальне забезпечення та необхідний для цього штат працівників, в той час як члени нашої організації заробляючи кошти собі на життя недостатньо часу мають можливість виділяти зазначеній проблематиці.

В процесі реалізації проекту наша організація здобуває досвід стосовно боротьби з даної проблематики, наша робота стає більш ефективною. У майбутньому наша організація буде більш ефективно боротися з даною проблемою, та зможе активно ділитися своїм досвідом з Українськими громадськими організаціями та громадянами України.

Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», програми «Верховенство права».

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
15:51
СМИ: «Айдар» приблизил свои позиции к Горловке
14:42
На пункте пропуска «Станица Луганская» умер мужчина
13:38
Патруль ОБСЕ впервые с июля проехал возле блокпоста боевиков в Золотом
10:39
В Луганске «заминировали» памятники
23:24
Выборы на Донбассе и условия на КПВВ. Главное за день
15:28
Глава МИД пообещал выплату пенсий и украинские продукты в магазинах Донецка и Луганска
15:14
Губарев: Мы выгнали Пушилина в Москву, но Сурков его вернул
15:03
Идеолог «Новороссии» Губарев назвал войну России против Украины «политической волей» Путина
13:45
Опрос: На КПВВ Донбасса людям не хватает административных услуг
11:33
В сторону Донецка и Луганска направил грузовик с медикаментами
11:16
На востоке Луганска не работает связь Vodafone
23:18
«Формула Зеленского» и подрыв моста в Луганске. Главное за день
19:53
В «ЛНР» заявили, что одна из бомб под мостом в Луганске не сработала
17:05
«ДНР» лишила свободы мужчину на 17 лет по обвинению в «госизмене»
17:02
Ходаковский заявил, что кремлевский куратор «Л-ДНР» боролся с ним
17:53
Директор ГБР заявил о находке «прослушки» в своем кабинете
16:58
Часть украинской делегации все же поедет на сессию ПАСЕ
15:51
СМИ: «Айдар» приблизил свои позиции к Горловке
15:17
СМИ: Трамп назвал «бессмысленными» действия США в Украине
14:42
На пункте пропуска «Станица Луганская» умер мужчина
14:21
Данилюк рассказал, чем грозит возвращение ПриватБанка Коломойскому
13:38
В Краматорске школьников начали кормить по рецептам победителя кулинарного шоу
13:38
Патруль ОБСЕ впервые с июля проехал возле блокпоста боевиков в Золотом
12:34
Украинская делегация не поедет на сессию ПАСЕ из-за возвращения россиян
11:34
В Москве пытались сорвать спектакль о Донбассе и Сенцове
11:32
Шустер пообещал судиться с Коломойским. Перепалка в эфире
11:00
Байден потребовал опубликовать стенограмму разговора Трампа с Зеленским
10:39
В Луганске «заминировали» памятники
09:38
Четверо украинских военных пострадали на Донбассе за минувшие сутки
23:24
Выборы на Донбассе и условия на КПВВ. Главное за день