Політика сайту

Видавцем «Новин Донбасу» є громадська організація «ДІІ-Україна».

«Новини Донбасу» ставлять завдання недопущення в своєму контенті будь-якої пропаганди, дезінформації або іншого неточного інформування аудиторії. Ефективна боротьба з цими явищами є одним з основних факторів редакційної політики видання та регулювання, включаючи саморегулювання і сорегулюваніе. Це означає, що ми регулярно проводимо аудит власного контенту (як самостійно, так і з залученням незалежних моніторингових компаній або міжнародних організацій).

Стандарти виробництва контенту на сайті

Наш колектив строго дотримується професійного кодексу журналіста. При підготовці новин ми керуємося наступними принципами:

Точність: Інформація не повинна містити фактичних помилок. Наша роль полягає в зборі достовірної інформації і правдивому відображенні подій. Журналісти не фальсифікують, не спотворюють і не драматизують події. Під час підготовки матеріалів ми не говоримо людям, що їм робити. Це називається «постановкою», а ми не займаємося інсценуванням і зйомкою на камеру події, яка не відбулася б без нашої присутності. 

Неупередженість (баланс):Інформація повинна бути неупередженою. Збалансоване висвітлення проблем або подій досягається шляхом представлення різних точок зору на подію. У наших новинах відсутня лексика, що відображає особисті почуття, оцінки або забобони журналіста. У наших новинах присутні думки беруть інтерв'ю людей, цитати / синхрони. Звукові та візуальні елементи відео-новин редагуються таким чином, щоб ясно і неупереджено передавати думку беруть інтерв'ю. Для нас неприпустимі заклики до зміни режиму, демонстрація насильства, перебільшення значимості, особисті ціннісні судження і пересмикування.

Джерела і вказівка авторства інформації: Інформація, яка потрапляє на сайт, повинна надходити з перевіреного достовірного джерела із зазначенням авторства. Сумнівні джерела избегаются. Помилки своєчасно виправляються. Для написання новини потрібно принаймні два незалежних один від одного авторитетних джерела інформації. Це означає, що ми шукаємо кілька джерел, які повідомляють ту ж інформацію. Якщо джерелом є уряд або підпорядковане йому агентство новин, це повинно бути очевидним для читача.

Повнота висвітлення:При підготовці новин чи інших матеріалів редакція намагається розповісти про подію і висвітлити проблему в усій повноті, включаючи контекст, аналіз, а також пояснення події або тенденції. Ми повинні охопити всі або практично всі основні елементи і аспекти проблеми або події, надаючи аудиторії досить деталей для розуміння того, що відбувається.

Ми прагнемо до оперативності, тому часто подаємо новина в форматі breaking news, але потім обов'язково її доповнюємо, оновлюємо.

Редакція має власну службу моніторингу журналістських стандартів стрічки новин і статей сайту. Ми стежимо за дотриманням усіх стандартів, але особливо виділяємо наступні і використовуємо такі маркери для визначення порушень:

баланс думок і точок зору, коли не представлені одна або кілька сторін конфлікту. Різні сторони конфлікту представлені непропорційно як в смисловому, так і в кількісному показниках. Представлено всі сторони конфлікту, проте одна зі сторін маргіналізується, цитати вириваються з контексту, або не стосуються суті конфлікту. Експертна оцінка ангажована, експерт пов'язаний зі стороною конфлікту, всі опитані експерти просувають одну точку зору. Різний рівень представництва сторін (наприклад, з одного боку - експерти з медицини, з іншого - перехожі з вулиці, яких просто опитали «для балансу»).

стандарт достовірності: джерело інформації не вказано. Джерело інформації не раз себе компрометував наданням неправдивої інформації, поширенням фейків, маніпуляціями. Єдиним джерелом інформації є неверифікованим сторінка в соціальній мережі або ж сторінка в соціальній мережі маловідомого людини. Джерелом інформації є група в соціальній мережі. Анонімне джерело інформації, якщо суспільна значущість новини низька або оприлюднення джерела не може йому зашкодити. Посилання на невизначеного очевидця події. Посилання на невказаних експертів, журналістів, вживання в якості джерела висловлювань «в Кабміні кажуть», «британські вчені вважають» та інші. При посиланні на дослідження не вказано «хто», «де» і «коли» його провів, а в соціологічному опитуванні не вказано число вибірки і максимально допустиму похибку.

стандарт відокремлення фактів від коментарів . Думка журналіста або експерта не виділяється і подається як факт. Присутні оціночні судження. Вживання в новини яскраво забарвлених слів, епітетів, як «скандальний», «кращий» та інші. Тема містить оціночне судження не відповідає суті новини.

Редакція буде вдячна читачам, якщо ви виявите порушення будь-яких правил подачі новин, описаних на цій сторінці. Будь ласка, зв'яжіться з шеф-редактором сайту Богданом Каркачовим [email protected].

В разі, якщо ви вважаєте, що контент сайту суперечить стандартам журналістики, ви можете звернутися безпосередньо в Комісію журналістської етики з відповідною скаргою.

Також ми готові надати збірник внутрішніх правил нашої редакції, якщо ви відправите відповідний запит.