Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

В неподконтрольной украинским властям Макеевке заключенный Василий Савин написал письмо президенту Украины Петру Порошенко. Копия письма оказалась в распоряжении «Новостей Донбасса».

В начале 2015 года мужчина был назначен группировкой «ДНР» председателем Центрально-городской районной администрации, весной того же года силовики из «МГБ ДНР» обвинили его в подготовке к «захвату власти». Савина посадили в тюрьму на 23 года. Он утверждает, что, будучи главой районной администрации при «ДНР», готовил с единомышленниками «Украинский батальон Макеевка», который должен был поспособствовать украинской армии выбить боевиков из города в момент наступления.

Он не попал в список на обмен в конце декабря 2017 года. Тогда в «ДНР» обвинили Савина еще в ряде преступлений, что должно увеличить срок его содержания в тюрьме до пожизненного. «Суды» продолжаются и проходят в закрытом режиме.

В середине июля из камеры Савина забрали телевизор и всю литературу, ограничили его общение с кем-либо. Теперь его содержат в более строгих условиях – запрещают передавать вещи и еду.

Василию Савину удалось передать письмо к президенту Петру Порошенко, в котором он рассказывает о своей деятельности и просит не забывать о нем и таких же изолированных в тюрьмах «ДНР», как он. К этому заложнику ни разу не приходили представители правозащитных международных структур, потому что «ДНР» его скрывает.

Публикуем полный текст письма Василия Савина:

Президенту України
Порошенко Петру
Олексійовичу

Шановний Петро Олексійович. Звертається до Вас політичний в'язень так званої ДНР. Савін Василь Костянтинович. Я провів в подвалах та буцегарнях ДНР майже 3,5 роки. а вирок отримав 23 роки суворого режиму за підготовку повстання і повалення державного устрою так званої ДНР та створення Українського батальону Макіївка. Раніше я працював головою Кіровської районної ради у місті Макіївка і очолював фракцію Батьківщини в Донецькій обласній раді.

Ми знайомі з Вами особисто з 2000 року. Неодноразво зустрічалися на різних політичних заходах. В 2000 році на співочому полі при висуванні нашого єдиного кандидата в Президенти України Ви побачили мене і запросили йти поруч з Вами. Я був єдиним депутатом від Донецької обласної ради, який виступав проти Партії Регіонів і їхнього кандидата Віктора Януковича. Ми з Вами пройшли пліч до пліча до самого ЦВК . Разом з Вами стояли на Помаранчевому та Європейському майдані. Ви маєте мене згадати.

З початку Російської окупації Донеччини і створення незаконного угрупування так званої ДНР. Я з товарищами розпочав формувати Український батальон Макіївка, щоб захистити рідне місто від рашистских загарбників та їх прихвостней.

В 2014 році до мене надійшла інформація, що Військові ДНР весною 2015 року чекають широко маштабних дій з боку ВСУ і тому вирішили при кожному районі міста Макіївка створити на базі районних адміністрацій ДНР додаткові бойові злагодження самооборони.

Я на той час був відомим в місті Макіївка і мав великий авторітет а також величезний організаційний досвід. Тому і вирішив очолити будь яку районну адміністрацію і створити на її базі Український батальон Макіївка, бойовий підрозділ з людей яких я знав і довіряв. Патріотів України.

В січні 2015 року мені вдалося очолити Центрально-міську адміністрацію у місті Макіївка. Ми почали приховану агітацію і формування Українського батальону Макіївка. Наше завдання буле таке. Коли війська ВСУ почнуть штурмувати формування ДНР, то всі внутрішні війська будут стягнуті до лінії зіткнення. А ми бійці Українського батальону Макіївка захопим тим часом Макіївську міську раду, підрозділи МВД та МГБ та оголосимо населенню Макіївки про повернення під юрисдікцію України. Покличемо мешканців Макіївки до нашого батальону і повалимо з середини цей режим. Потім ми планували йти в бік Маріуполя і там з'єднатися з Частинами ВСУ. Нас видав чоловік якого ми давно знали і довіряли.

Захарченко О. В. дуже був лютий коли дізнався, що ми готували в нього під самим носом. Мене арештовував особисто перший заступник Захарченко. Справу відразу засекретили а суд зробили закритим. Мені надали саме суворе покарання серед всіх політв'язнів , які зараз перебувають в ДНР. А працівникам МГБ і цього здається замало і мою справу просять переглянути Врховний суд ДНР і дати пожиттєве ув'язнення.

Нас 12 чоловік. До нас нікого не пускають. Нас принципово не хочуть віддавати на обмін. До нас нікого не пускають і говорять, що ми ніколи не вийдемо з подвалів ДНР. Але ми ні про що ні шкодуємо. Головний підсумок нашої роботи , що після розкриття нашої організації ватажки ДНР повністю відмовилися від формування отрядів самооборони в районних адміністрацях міста Макіївка і таким чином чисельність військ ДНР не збільшилась.

Петро Олексійович. Прошу Вас направити до мене Українського омбудсмена Людмилу Денісову, представників ОБСЄ, правозахисників, волонтерів та інші міжнародні організації для зустрічі з нами в Донецькому СІЗО та з моїми товарищами, які теж потребують цієї зустрічі.

Василь Савін

0

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
20:45
На беглого «Ташкента» в Донецке продолжают жаловаться
20:01
Главные новости неподконтрольного Донбасса за день
18:53
«ДНР» ищет виновных в дороговизне куриного мяса
16:40
«ДНР» пока не показывает своего «премьер-министра»
08:28
ОБСЕ снова зафиксировала грузовики у границы с РФ на Донбассе. Ночью там забрали группу людей
20:49
В «ДНР» появился «премьер». Бывший «мэр» Донецка – его зам
20:13
Тысячи пенсионеров без пенсий и приговор «ЛНР» за публикацию во «ВКонтакте». Главное за день
19:22
19 октября в Донецке ограничат движение транспорта
17:16
«ЛНР» вынесла приговор за публикации во «ВКонтакте»
14:44
В Горловке показали последствия обстрела поселков на окраине
13:48
В «ДНР» анонсировали появление «премьер-министра»
10:44
В ДТП на дороге «Донецк-Новоазовск-Седово» погибло 4 человека
09:46
Красный Крест отправил гуманитарную помощь в районы под контролем «ДНР»
21:26
Число пострадавших при нападении на колледж Керчи увеличилось до 54 человек
20:39
Споры о «формуле Штайнмайера» и нежелание РФ отменять «выборы Л-ДНР». Главное за день
16:35
Пушилину рассказали, что в 100 километрах от Донецка плохой сигнал каналов «ДНР»
08:57
Под Луганском в результате взрыва в детском саду пострадала женщина
23:08
В ОБСЕ подтвердили гибель двух жительниц в поселке на неподконтрольной Луганщине
20:30
Новые жертвы обстрелов и похищение членами «МГБ ЛНР». Главное за день
15:03
В «ДНР» объявили о ряде задержаний по подозрению в коррупции
20:45
На беглого «Ташкента» в Донецке продолжают жаловаться
20:01
Главные новости неподконтрольного Донбасса за день
19:50
Хуг: Если не завершить конфликт на Донбассе сейчас, Украину ждет проблема целого поколения
18:53
«ДНР» ищет виновных в дороговизне куриного мяса
17:42
Донецкая область получила 10 миллионов гривен на «Доступное жилье»
17:12
Цены на газ для населения с 1 ноября вырастут на 23,5%
17:00
Областная лаборатория зафиксировала ночные выбросы в Мариуполе
16:40
«ДНР» пока не показывает своего «премьер-министра»
16:32
Пенсионный фонд заплатил 9 млн гривен судебных сборов по искам от переселенцев
15:54
К забастовке присоединилась горянки шахты на Луганщине
15:17
КПВВ «Марьинка» попал под обстрел
14:50
Янукович вызвал своих адвокатов в Москву, чтобы «согласовать правовую позицию»
13:56
Попасная и КПВВ «Золотое» остались без электроэнергии
13:31
Жителей Песок уже пять лет не пускают в поселок и не дают акты о разрушениях домов
12:35
У омбудсмена проверяют информацию о гибели мужчины на линии соприкосновения
12:12
Климкин призвал не политизировать нападение в Керчи, но заявил о вине России
12:05
Российский военный самолет потерпел крушение над Азовским морем
11:22
МВД Украины до сих пор не открыло производство по убийству Захарченко
11:05
Гройсман: В 2019 году медицинские субвенции будут учитывать переселенцев
10:46
В СБУ заявляют о раскрытии предприятия, ввозившего товары из неподконтрольной территории