Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

В неподконтрольной украинским властям Макеевке заключенный Василий Савин написал письмо президенту Украины Петру Порошенко. Копия письма оказалась в распоряжении «Новостей Донбасса».

В начале 2015 года мужчина был назначен группировкой «ДНР» председателем Центрально-городской районной администрации, весной того же года силовики из «МГБ ДНР» обвинили его в подготовке к «захвату власти». Савина посадили в тюрьму на 23 года. Он утверждает, что, будучи главой районной администрации при «ДНР», готовил с единомышленниками «Украинский батальон Макеевка», который должен был поспособствовать украинской армии выбить боевиков из города в момент наступления.

Он не попал в список на обмен в конце декабря 2017 года. Тогда в «ДНР» обвинили Савина еще в ряде преступлений, что должно увеличить срок его содержания в тюрьме до пожизненного. «Суды» продолжаются и проходят в закрытом режиме.

В середине июля из камеры Савина забрали телевизор и всю литературу, ограничили его общение с кем-либо. Теперь его содержат в более строгих условиях – запрещают передавать вещи и еду.

Василию Савину удалось передать письмо к президенту Петру Порошенко, в котором он рассказывает о своей деятельности и просит не забывать о нем и таких же изолированных в тюрьмах «ДНР», как он. К этому заложнику ни разу не приходили представители правозащитных международных структур, потому что «ДНР» его скрывает.

Публикуем полный текст письма Василия Савина:

Президенту України
Порошенко Петру
Олексійовичу

Шановний Петро Олексійович. Звертається до Вас політичний в'язень так званої ДНР. Савін Василь Костянтинович. Я провів в подвалах та буцегарнях ДНР майже 3,5 роки. а вирок отримав 23 роки суворого режиму за підготовку повстання і повалення державного устрою так званої ДНР та створення Українського батальону Макіївка. Раніше я працював головою Кіровської районної ради у місті Макіївка і очолював фракцію Батьківщини в Донецькій обласній раді.

Ми знайомі з Вами особисто з 2000 року. Неодноразво зустрічалися на різних політичних заходах. В 2000 році на співочому полі при висуванні нашого єдиного кандидата в Президенти України Ви побачили мене і запросили йти поруч з Вами. Я був єдиним депутатом від Донецької обласної ради, який виступав проти Партії Регіонів і їхнього кандидата Віктора Януковича. Ми з Вами пройшли пліч до пліча до самого ЦВК . Разом з Вами стояли на Помаранчевому та Європейському майдані. Ви маєте мене згадати.

З початку Російської окупації Донеччини і створення незаконного угрупування так званої ДНР. Я з товарищами розпочав формувати Український батальон Макіївка, щоб захистити рідне місто від рашистских загарбників та їх прихвостней.

В 2014 році до мене надійшла інформація, що Військові ДНР весною 2015 року чекають широко маштабних дій з боку ВСУ і тому вирішили при кожному районі міста Макіївка створити на базі районних адміністрацій ДНР додаткові бойові злагодження самооборони.

Я на той час був відомим в місті Макіївка і мав великий авторітет а також величезний організаційний досвід. Тому і вирішив очолити будь яку районну адміністрацію і створити на її базі Український батальон Макіївка, бойовий підрозділ з людей яких я знав і довіряв. Патріотів України.

В січні 2015 року мені вдалося очолити Центрально-міську адміністрацію у місті Макіївка. Ми почали приховану агітацію і формування Українського батальону Макіївка. Наше завдання буле таке. Коли війська ВСУ почнуть штурмувати формування ДНР, то всі внутрішні війська будут стягнуті до лінії зіткнення. А ми бійці Українського батальону Макіївка захопим тим часом Макіївську міську раду, підрозділи МВД та МГБ та оголосимо населенню Макіївки про повернення під юрисдікцію України. Покличемо мешканців Макіївки до нашого батальону і повалимо з середини цей режим. Потім ми планували йти в бік Маріуполя і там з'єднатися з Частинами ВСУ. Нас видав чоловік якого ми давно знали і довіряли.

Захарченко О. В. дуже був лютий коли дізнався, що ми готували в нього під самим носом. Мене арештовував особисто перший заступник Захарченко. Справу відразу засекретили а суд зробили закритим. Мені надали саме суворе покарання серед всіх політв'язнів , які зараз перебувають в ДНР. А працівникам МГБ і цього здається замало і мою справу просять переглянути Врховний суд ДНР і дати пожиттєве ув'язнення.

Нас 12 чоловік. До нас нікого не пускають. Нас принципово не хочуть віддавати на обмін. До нас нікого не пускають і говорять, що ми ніколи не вийдемо з подвалів ДНР. Але ми ні про що ні шкодуємо. Головний підсумок нашої роботи , що після розкриття нашої організації ватажки ДНР повністю відмовилися від формування отрядів самооборони в районних адміністрацях міста Макіївка і таким чином чисельність військ ДНР не збільшилась.

Петро Олексійович. Прошу Вас направити до мене Українського омбудсмена Людмилу Денісову, представників ОБСЄ, правозахисників, волонтерів та інші міжнародні організації для зустрічі з нами в Донецькому СІЗО та з моїми товарищами, які теж потребують цієї зустрічі.

Василь Савін

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
17:09
«Вице-премьером ДНР» стал директор «Внешторгсервиса» россиянин Пашков
14:29
Безработица в Донецке: проще уехать в Москву или Киев ►
11:39
ОБСЕ зафиксировала 15 «Градов» под Луганском
10:33
«ДНР» отменяет комендантский час на Пасху
22:03
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
17:40
Что будет с бюджетниками Донецка при возвращении Украины ►
15:22
Кафе «Сепар» в Донецке демонтируют. Там хотят строить мемориальный комплекс в честь Захарченко
12:00
ОБСЕ зафиксировала вертолеты РФ над неподконтрольной частью российско-украинской границы
10:17
«ЛНР» хочет синхронизации «законодательства» с Россией
09:09
ОБСЕ зафиксировала повреждения двух домов в Докучаевске в ходе обстрела
22:18
Оператор «ЛНР» перестанет предоставлять бесплатный мобильный интернет
21:36
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
12:00
РБК узнало детали раздачи российских паспортов в Донецке и Луганске
08:27
Беспилотники ОБСЕ трижды обстреляли на Донбассе
22:23
Главные события неподконтрольного Донбасса за день
17:58
В ЕБРР назвали эффективной трансформацию ПриватБанка
17:44
ЦИК перенесла время дебатов на «Суспільном» на 21:00 пятницы
17:37
Верховный суд разрешил Курченко обжаловать передачу государству НПЗ
17:13
В ПриватБанке заявили, что решение суда не повлияет на работу
17:09
«Вице-премьером ДНР» стал директор «Внешторгсервиса» россиянин Пашков
16:51
Порошенко попросил поддержки на выборах. Говорит о возможном дефолте из-за «авантюры» с ПриватБанком
16:34
У Зеленского увидели в решении по ПриватБанку «провал» судебной реформы Порошенко
16:19
ОБСЕ: За первый квартал 2019 года число нарушений прекращения огня уменьшилось на 19%
16:00
Порошенко не планирует сегодня ехать на «1+1» к Зеленскому
15:05
Суд не признал сбитие Ил-76 под Луганском в 2014 году следствием агрессии РФ
14:29
Безработица в Донецке: проще уехать в Москву или Киев ►
14:26
В ГПСУ рассказали об уменьшении Россией проверок иностранных судов в Керченском проливе
13:53
«Суспільне» будет отвечать за эфир дебатов Зеленского и Порошенко на «Олимпийском»
13:35
«Все понимают, о чем думать и какой порох убрать». МВД призвало отказаться от скрытой агитации
13:35
Суд признал незаконной национализацию ПриватБанка. НБУ обжалует решение