Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

Узник боевиков «ДНР» просит Порошенко не забывать о нем

В неподконтрольной украинским властям Макеевке заключенный Василий Савин написал письмо президенту Украины Петру Порошенко. Копия письма оказалась в распоряжении «Новостей Донбасса».

В начале 2015 года мужчина был назначен группировкой «ДНР» председателем Центрально-городской районной администрации, весной того же года силовики из «МГБ ДНР» обвинили его в подготовке к «захвату власти». Савина посадили в тюрьму на 23 года. Он утверждает, что, будучи главой районной администрации при «ДНР», готовил с единомышленниками «Украинский батальон Макеевка», который должен был поспособствовать украинской армии выбить боевиков из города в момент наступления.

Он не попал в список на обмен в конце декабря 2017 года. Тогда в «ДНР» обвинили Савина еще в ряде преступлений, что должно увеличить срок его содержания в тюрьме до пожизненного. «Суды» продолжаются и проходят в закрытом режиме.

В середине июля из камеры Савина забрали телевизор и всю литературу, ограничили его общение с кем-либо. Теперь его содержат в более строгих условиях – запрещают передавать вещи и еду.

Василию Савину удалось передать письмо к президенту Петру Порошенко, в котором он рассказывает о своей деятельности и просит не забывать о нем и таких же изолированных в тюрьмах «ДНР», как он. К этому заложнику ни разу не приходили представители правозащитных международных структур, потому что «ДНР» его скрывает.

Публикуем полный текст письма Василия Савина:

Президенту України
Порошенко Петру
Олексійовичу

Шановний Петро Олексійович. Звертається до Вас політичний в'язень так званої ДНР. Савін Василь Костянтинович. Я провів в подвалах та буцегарнях ДНР майже 3,5 роки. а вирок отримав 23 роки суворого режиму за підготовку повстання і повалення державного устрою так званої ДНР та створення Українського батальону Макіївка. Раніше я працював головою Кіровської районної ради у місті Макіївка і очолював фракцію Батьківщини в Донецькій обласній раді.

Ми знайомі з Вами особисто з 2000 року. Неодноразво зустрічалися на різних політичних заходах. В 2000 році на співочому полі при висуванні нашого єдиного кандидата в Президенти України Ви побачили мене і запросили йти поруч з Вами. Я був єдиним депутатом від Донецької обласної ради, який виступав проти Партії Регіонів і їхнього кандидата Віктора Януковича. Ми з Вами пройшли пліч до пліча до самого ЦВК . Разом з Вами стояли на Помаранчевому та Європейському майдані. Ви маєте мене згадати.

З початку Російської окупації Донеччини і створення незаконного угрупування так званої ДНР. Я з товарищами розпочав формувати Український батальон Макіївка, щоб захистити рідне місто від рашистских загарбників та їх прихвостней.

В 2014 році до мене надійшла інформація, що Військові ДНР весною 2015 року чекають широко маштабних дій з боку ВСУ і тому вирішили при кожному районі міста Макіївка створити на базі районних адміністрацій ДНР додаткові бойові злагодження самооборони.

Я на той час був відомим в місті Макіївка і мав великий авторітет а також величезний організаційний досвід. Тому і вирішив очолити будь яку районну адміністрацію і створити на її базі Український батальон Макіївка, бойовий підрозділ з людей яких я знав і довіряв. Патріотів України.

В січні 2015 року мені вдалося очолити Центрально-міську адміністрацію у місті Макіївка. Ми почали приховану агітацію і формування Українського батальону Макіївка. Наше завдання буле таке. Коли війська ВСУ почнуть штурмувати формування ДНР, то всі внутрішні війська будут стягнуті до лінії зіткнення. А ми бійці Українського батальону Макіївка захопим тим часом Макіївську міську раду, підрозділи МВД та МГБ та оголосимо населенню Макіївки про повернення під юрисдікцію України. Покличемо мешканців Макіївки до нашого батальону і повалимо з середини цей режим. Потім ми планували йти в бік Маріуполя і там з'єднатися з Частинами ВСУ. Нас видав чоловік якого ми давно знали і довіряли.

Захарченко О. В. дуже був лютий коли дізнався, що ми готували в нього під самим носом. Мене арештовував особисто перший заступник Захарченко. Справу відразу засекретили а суд зробили закритим. Мені надали саме суворе покарання серед всіх політв'язнів , які зараз перебувають в ДНР. А працівникам МГБ і цього здається замало і мою справу просять переглянути Врховний суд ДНР і дати пожиттєве ув'язнення.

Нас 12 чоловік. До нас нікого не пускають. Нас принципово не хочуть віддавати на обмін. До нас нікого не пускають і говорять, що ми ніколи не вийдемо з подвалів ДНР. Але ми ні про що ні шкодуємо. Головний підсумок нашої роботи , що після розкриття нашої організації ватажки ДНР повністю відмовилися від формування отрядів самооборони в районних адміністрацях міста Макіївка і таким чином чисельність військ ДНР не збільшилась.

Петро Олексійович. Прошу Вас направити до мене Українського омбудсмена Людмилу Денісову, представників ОБСЄ, правозахисників, волонтерів та інші міжнародні організації для зустрічі з нами в Донецькому СІЗО та з моїми товарищами, які теж потребують цієї зустрічі.

Василь Савін

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
17:45
В «ЛНР» заявили о погибшем мужчине – подорвался на мине
10:55
«ДНР» зарегистрировала 152 новых случая ковида и 11 смертей
09:17
«ЛНР»: Четыре смерти и 16 новых случаев коронавируса
08:20
Боевики не пропустили патруль ОБСЕ через блокпост у Еленовки
22:40
Новая «русская война» на Донбассе. Какой будет развязка? ►
13:50
«ДНР»: 187 новых случаев COVID-19 и 13 смертей за сутки
12:30
Пограничники рассказали, сколько людей пересекли КПВВ за эту неделю
12:15
Три человека погибли при пожаре в Горловке, заявили в «ДНР»
09:18
«ЛНР» заявила о четырех умерших и 13 заболевших COVID-19
22:45
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости 16 апреля
17:54
Следствие не знает о российском гражданстве трех тюремщиков «Изоляции»
17:52
Подземные толчки в Макеевке: «ДНР» собирается установить станцию сейсмического контроля
17:38
СБУ объявила подозрение «заместителю министра информации ДНР»
16:27
Гибель пятилетнего мальчика в Александровском расследует СБУ по статье «теракт»
13:49
Из Донецка хотели поставить в РФ нелегальные сигареты под видом известных марок
20:22
Правозащитник рассказал о ситуации с ковидом в прифронтовых селах Донетчины
20:08
ООС: На Донбассе один украинский военный погиб, второй ранен
19:25
Высылка российского дипломата из Украины: новые подробности
18:07
Папа римский упомянул восток Украины, выступая перед верующими
17:45
В «ЛНР» заявили о погибшем мужчине – подорвался на мине
16:56
ОБСЕ зафиксировала новые мины вблизи Доломитного и Марьинки
16:11
Der Spiegel: Россия строит новый военный лагерь в Крыму
15:07
В Донецкой области выявили более 500 новых случаев ковида
14:15
«ДНР» откроет пункт пропуска под Донецком 19 апреля на один день
13:29
Макрон заявил о необходимости Запада определить «красные линии» для России
12:50
На Луганщине умерли четверо больных ковидом. Подтверждено 65 новых случаев
11:49
СМИ: На складах, взорванных в Чехии, могло быть оружие для Украины
10:55
«ДНР» зарегистрировала 152 новых случая ковида и 11 смертей
10:00
В ходе обстрела в Жованке повреждены жилые постройки
09:17
«ЛНР»: Четыре смерти и 16 новых случаев коронавируса