Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Постановление Донецкого окружного административного суда о запрете массовых мероприятий 24 августа в Донецке

Постановление Донецкого окружного административного суда о запрете массовых мероприятий 24 августа в Донецке

24 серпня 2011 року                справа № 2а/0570/14641/2011

час прийняття постанови 05 год. 25 хв. 

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді        Тарасенка І.М.

при секретарі          Бебешко Ю.О.

за участю

представників позивача        Торосової Т.В., Шевченко І.В, Даниленко Л.А.,
представника відповідача 1       Гатченка В.А., Маківка К.О.,
представників відповідача 2     Ратнікової  Є.М., Олійник М.В.,    
представника відповідача 3       не з’явився,
представника відповідача 4       Лурсманашвілі Ш.М.,
представника відповідача 5       Гевелєва О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Виконавчого комітету Донецької міської ради до Донецької обласної організації «Народний рух України», Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка, Донецької обласної організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області, Донецької обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» про заборону проведення будь яких демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м. Донецьку 24.08.2011 року,-

В С Т А Н О В И В:

Виконавчий комітет Донецької міської ради звернувся до суду з адміністративним позовом до Донецької обласної організації «Народний рух України», Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка, Донецької обласної організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області, Донецької обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» про заборону проведення будь яких демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м. Донецьку 24.08.2011 року. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 01.08.2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся Голова Донецької обласної організації Народного Руху України  (далі – ДОО НРУ) В.А.Гатченко  з повідомленням про організацію проведення ДОО НРУ 24 серпня 2011 з 9.00 до 14.00 години  заходів до XX річниці Незалежності України. Початок заходів планується здійснити  у формі  Молебня за Україну в Козацькому Храмі Різдва Христова (проспект Б.Хмельницького) з 9.00 до 10.30 години. З 10.30 до 11.30 години – Святкова хода вулицями м.Донецьк (проїзною частиною) за маршрутом: проспект Б.Хмельницького (від Козацького Храму Різдва Христова) – вул. Артема (до пам’ятника Т.Г.Шевченка). З 11.30 до 13.00 години – Мітинг на честь XX річниці Незалежності України – бул. Шевченка (біля пам’ятника Т.Г.Шевченка). З 13.30 до 14.00 години – Святковий концерт творчих колективів. Орієнтована кількість учасників - 400 осіб.

 Також  Голова Донецької обласної організації Народного Руху України повідомляв, що 24 серпня 2011 з 9.00 до 14.00 години в рамках заходів з відзначення XX річниці Незалежності України буде здійснюватись розповсюдження інформаційних матеріалів з 2 наметів: 1-й намет – площа Леніна (час роботи: з 9.00 до 12.00 години); 2-й намет – перехрестя бульвар Шевченка – вул. Артема (поблизу будівлі бібліотеки ім. Крупської), час роботи: з 9.00 до 14.00 години. Передбачається, що у наметі та біля нього можуть бути до 5 представників Донецької ОО НРУ.
  10 серпня 2011 Голова Донецької обласної організації Народного Руху України  В.А.Гатченко  звернувся до виконавчого комітету Донецької міської ради  з повідомленням №49/08 про внесення змін до маршруту святкової ходи Донецької ОО НРУ до XX річниці Незалежності України, а саме повідомив, що святкова хода вулицями м. Донецьк (проїжджою частиною) відбудеться за маршрутом: вул. Артема (від площі Леніна до бульвару Шевченка). Час: з 10.30 до 11.30 години.

Інші заходи відбудуться відповідно до плану, зазначеного у повідомленні від 01.08.2011 року за №48/07.

Крім того, позивач вказує, що 23 серпня 2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся помічник–консультант народного депутата України П.М.Мовчана, заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка М.В.Олійник з повідомленням про організацію проведення 24 серпня 2011 року з 10.30 до 14.00 години  разом з ДОО НРУ та з 12 іншими політичними партіями і громадськими організаціями Донецької області заходів з нагоди XX річниці Незалежності України. Місце проведення заходів: з 10.30-11.30 – святкова хода вулицями Донецька (проїжджою частиною) за маршрутом: вул.Артема (від площі Леніна до бульвару Шевченка), з 11.30-13.00 – мітинг на честь 20 річниці Незалежності України біля пам’ятника Тарасу Шевченку в м.Донецьку та з 13.30-14.00 – Святковий концерт. Орієнтована кількість людей - 400 осіб.

Також, 23 серпня 2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся  Голова правління Донецької обласної Організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) С.В.Горбатенко з повідомленням про організацію проведення 24 серпня 2011 з 10.00 до 14.30 години  заходів з нагоди XX річниці Незалежності України. План заходів: з 10.00-10.30 – збір учасників на площі імені Леніна, з 10.30-11.30 – святкова демонстрація від площі імені Леніна до пам’ятника Т.Г.Шевченка та з 11.30-14.30 – мітинг. Орієнтована кількість людей - 1000 осіб.

Крім того, 23 серпня 2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся  Голова Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області» Ш.М.Лурсманашвілі  з повідомленням про  організацію проведення 24 серпня 2011 з 10.00 до 14.30 години  заходів з нагоди XX річниці Незалежності України. План заходів: з 10.00-10.30 – збір учасників на площі імені Леніна, з 10.30-11.30 – святкова демонстрація від площі імені Леніна по вул.Артема  до пам’ятника Т.Г.Шевченка та з 11.30-14.30 – мітинг. Орієнтована кількість людей - 300 осіб.

Також, 23 серпня 2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся  Голова Донецької обласної Організації політичної партії «Громадянська позиція» Гевелєв О.Ю. з повідомленням про розміщення 1 інформаційного намету 24 серпня 2011 з 09.00 до 13.30 години  з метою розповсюдження інформації про діяльність та пропагування ідей та цілей політичної партії Громадянська позиція за адресою: м. Донецьк, вул.Артема,84 (Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім.Н.К.Крупської).

Крім того, в своєму адміністративному позові, позивач посилається на те, що за інформацією начальника Донецького міського управління ГУМВС України в Донецькій області, одночасне проведення в одному місці масових заходів громадськими організаціями і політичними партіями 24.08.2011, які мають протилежні ідеологічні погляди, може привести до масового порушення громадського порядку та можливих сутичок між представниками цих організацій. Окрім цього, рух колон по проїжджій частині головної автомагістралі міста уповільнить рух громадського та автотранспорту, створить у святковий день напружливу ситуацію на автошляхах міста, може створити аварійні ситуації, загрозливі для самих учасників ходи. До того ж, повідомлення про проведення заходів були надані менше ніж за добу до їх проведення, що унеможливлює забезпечення громадського порядку на належному рівні.

У зв’язку з викладеним позивач просив заборонити Донецькій обласній організації «Народний рух України», Донецькій обласній організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка, Донецькій обласній організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Громадській організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області, Донецькій обласній організації політичної партії «Громадянська позиція» проводити 24 серпня 2011 року демонстрацій, мітингів, інших масових заходів відповідно до заявок, що були подані відповідачами.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити, у повному обсязі.

Представник відповідача - Донецької обласної організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) до судового засіданні не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, у відповідності до ст. 38 КАС України, про що в матеріалах справи міститься телефонограма, яка була прийнята заступником голови цієї організації – Золотарьовим А.О. Клопотань про відкладення розгляду справи від представника відповідача до суду не надійшло. За таких обставин суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача.

Представник Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області заперечувала проти задоволення позову, проте просила прийняти рішення на розсуд суду, посилаючись на те, що він, як голова цієї громадської організації, не може поручитися за кожного члена організації про можливі сутички між членами іншої організації.

Представники Донецької обласної організації «Народний рух України» та Донецької обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» в судовому засіданні заперечували проти задоволення позову, посилаючись на те, що позивачем не надано доказів того, що одночасне проведення в одному місці масових заходів громадськими організаціями і політичними партіями 24.08.2011 року можуть привести до масового порушення громадського порядку та можливих сутичок між представниками цих організації, з тих підстав бо мають протилежні ідеологічні погляди.

Також представник Донецької обласної організації «Народний рух України» звертав увагу суду на те, що на адресу Донецької обласної організації «Народного Руху України» 15.08.2011 р. надійшов лист за підписом заступника міського голови – керуючий справами, з якого вбачається, що будь – яких перешкод у проведенні заходів не має. 

Представник Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка -  Олійник М.В., під час знаходження головуючого судді по справі в нарадчій кімнаті покинув залу судових засідань.

Представник Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка -  Ратнікова Є.М., ухвалою суду була видалена із зали судового засідання на час розгляду зазначеної адміністративної справи, за порушення порядку під час судового засідання, у відповідності до приписів ст. 270 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представників позивача та представників відповідачів, що з’явилися, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Так, відповідно до ст. 11 Європейської конвенції з прав людини кожна людина має право на свободу мирних зборів і свободу асоціації з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів. Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров'я або моралі чи з метою захисту прав і свобод інших людей. Ця стаття не перешкоджає запровадженню законних обмежень на здійснення цих прав особами, що входять до складу збройних сил, поліції або органів державного управління. 
Статтею 64 Конституції України передбачено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно зі ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 39 Конституції України про завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій (справа щодо завчасного сповіщення про масові зібрання від 19 квітня 2001 року № 4-рп/2001 (справа № 1-30/2001)), організатори таких мирних зібрань мають сповістити зазначені органи про проведення заходів заздалегідь, тобто у прийнятні строки, що передують даті їх проведення. Ці строки не повинні обмежувати передбачене статтею 39 Конституції України право громадян, а має служити його гарантією і водночас надавати можливість відповідним органам вжити заходів щодо безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингів, походів і демонстрацій, забезпечення громадського порядку, прав і свобод інших людей. При здійсненні громадянами права на свободу думки і слова на вільне поширення своїх поглядів і переконань не повинно бути посягань на права і свободи, честь і гідність інших людей.

В судовому засіданні представник Донецької обласної організації «Народний рух України» посилався на лист, якій надійшов на адресу Донецької обласної організації «Народного Руху України» 15.08.2011 р. за підписом заступника міського голови – керуючий справами, з якого вбачається, що будь – яких перешкод у проведенні заходів не має.

Проте, суд звертає увагу представника на ту обставину, що зазначений лист містить інформацію стосовно погодження Донецькою обласною організацією «Народний рух України» та відділом ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Донецька та автомобільно-технічної інспекції при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області маршруту руху, бо святкова хода вулицями м. Донецьк повинна була здійснюватися проїжджою частиною за маршрутом: вул. Артема (від площі ім. Леніна до бул. Шевченка).

В судовому засіданні представником Донецької обласної організації «Народний рух України» не було надано жодного належного доказу про факт погодження зазначеного маршруту руху з відділом ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Донецька та автомобільно-технічної інспекції при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області.

В судовому засіданні було досліджено повідомлення Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка від 23.08.2011 р., з якого вбачається, що Донецька обласна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка разом з Донецькою обласною організацією «Народний рух України» та з 12 іншими політичними партіями і громадськими організаціями Донецької області проведуть заходи з нагоди 20 річниці незалежності України.

Як пояснив в судовому засіданні представник Донецької обласної організації «Народний рух України», цими дванадцятьма політичними партіями і громадськими організаціями є: Донецька обласна організація «Меморіал», Всеукраїнське громадське об’єднання політв’язнів та репресованих, Донецька обласна організація Політичної партії «Громадянська опозиція», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Всеукраїнське об’єднання «Фронт змін», Донецька обласна організація Політичної партії «України майбутнього», Донецька обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Донецька обласна організація «Конгресу Українських націоналістів», Донецька міська громадська організація «Литовці Донбасу», Донецька обласна організація Політичної партії «За Україну», Донецька обласна організація Політичної партії «Європейська партія України» та Донецька обласна організація «Союзу ошуканих вкладників».  

Так, статтею 1 Закону України «Про основи національної безпеки України» від 19.06.2003 р. № 964-IV, встановлено, що національна безпека – захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам. Національні інтереси – життєво важливі матеріальні, інтелектуальні і духовні цінності Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади в Україні, визначальні потреби суспільства і держави, реалізація яких гарантує державний суверенітет України та її прогресивний розвиток.

Згідно зі ст. 3 даного Закону, об’єктом національної безпеки є людина і громадянин – їхні конституційні права і свободи. 

Відповідно до статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР на позивача покладено завдання з вжиття у разі надзвичайних ситуацій необхідних заходів відповідно до закону щодо забезпечення державного і громадського порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, врятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей. Разом з цим, Конституція України та Кодекс адміністративного судочинства України наділяє позивача повноваженнями щодо звернення до суду з позовною заявою про заборону на проведення масових акцій.

Статтею 182 КАС України передбачено право на звернення суб’єктів владних повноважень до суду із позовами про заборону щодо проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо чи про інше обмеження права на мирні зібрання, про проведення яких, ними були одержані повідомлення.

Судом встановлено, що 01.08.2011 року до виконавчого комітету Донецької міської ради звернувся Голова Донецької обласної організації Народного Руху України  (далі – ДОО НРУ) В.А.Гатченко  з повідомленням про організацію проведення 24 серпня 2011 з 9.00 до 14.00 години  заходів до XX річниці Незалежності України.

Крім того, повідомленням від 10.08.2011 р. Голова ДОО НРУ В.А.Гатченко  звернувся до виконавчого комітету Донецької міської ради  з повідомленням №49/08 про внесення змін до маршруту святкової ходи ДОО НРУ, де вказував, що святкова хода вулицями м. Донецьк (проїжджою частиною) відбудеться за маршрутом: вул. Артема (від площі ім. Леніна до бульвару Шевченка), час з 10.30 до 11.30 години.

Також, 23.08.2011 року до Виконавчого комітету Донецької міської ради надійшли повідомлення від Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка з повідомленням про організацію проведення 24 серпня 2011 р. з 10.30 до 14.00 години  разом з ДОО НРУ та з 12 іншими політичними партіями і громадськими організаціями Донецької області заходів з нагоди XX річниці Незалежності України, а також ще від трьох громадських організацій, а саме: Донецької обласної Організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області», Донецької обласної Організації політичної партії «Громадянська позиція», про проведення на тих самих місцях 23.08.2011 р. з 09–00 до 14-00  заходів з нагоди XX річниці Незалежності України з кількістю учасників від 300 до 1000 осіб.

Отже, зважаючи на те, що разом з Донецькою обласною організацією Народного Руху України, заплановані акції інших чотирьох відповідачів, а також 12 політичних партій і громадських організацій, а саме: Донецької обласної організації «Меморіал», Всеукраїнського громадського об’єднання політв’язнів та репресованих, Донецької обласної організації Політичної партії «Громадянська опозиція», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Всеукраїнського об’єднання «Фронт змін», Донецької обласної організації Політичної партії «України майбутнього», Донецької обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Донецької обласної організації «Конгресу Українських націоналістів», Донецької міської громадської організації «Литовці Донбасу», Донецької обласної організації Політичної партії «За Україну», Донецької обласної організації Політичної партії «Європейська партія України» та Донецької обласної організації «Союзу ошуканих вкладників», що мають різну ідеологічну та політичну спрямованість і збігаються у часі та місці проведення, то суд вважає, що є очевидна небезпека заворушень чи злочинів, загрозу населенню або правам і свободам інших людей у разі спільного проведення відповідачами, а також іншими 12 політичними партіями та організаціями запланованих акцій. 

Так, порядок та строки звернення із заявою про проведення зборів, мітингу, вуличного походу або демонстрації встановлений у п. 2 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 28.07.1988 № 9306-XI «Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР» (який є чинним на території України відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.1991 «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР»), відповідно до якого заява про проведення зборів, мітингу, вуличного походу або демонстрації подається в письмовій формі не пізніш як за десять днів до намічуваної дати їх проведення. В заяві зазначаються мета, форма, місце проведення заходу або маршрути руху, час його початку і закінчення, передбачувана кількість учасників, прізвища, імена, по батькові уповноважених (організаторів), місце їх проживання і роботи (навчання), дата подачі заяви. 

Згідно Рішення Конституційного Суду України від 19 квітня 2001 року № 4-рп/2001 визначення конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей форм мирних зібрань, їх масовості, місця, мети, часу проведення тощо є предметом законодавчого регулювання.

Так, з листа Донецького міського управління ГУМВС України в Донецькій області від 23.08.2011 р. № 11/7-2408/СД, що надійшов на адресу міського голови вбачається, що одночасне проведення в одному місці масових заходів громадськими організаціями і політичними партіями 24.08.2011 р., які мають протилежні ідеологічні погляди, може привести до масового порушення громадського порядку та можливих сутичок між представниками цих організацій.

Окрім цього рух колон по проїжджій частині головної автомагістралі міста уповільнить рух громадського та автотранспорту, створить у святковий день напружливу ситуацію на автошляхах міста, може створити аварійні ситуації, загрозливі для самих учасників ходи. До того ж, повідомлення про проведення заходів були надані менше ніж за добу до їх проведення, що унеможливлює забезпечення громадського порядку на належному рівні.

Відповідно до ст. 182 КАС України, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу проведення тощо). Суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи злочинів,  загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей. У постанові суду зазначається спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання.

Докази неможливості проведення вказаного мирного зібрання, надані позивачем, суд вважає належними і допустимими та такими, що підтверджують обґрунтованість позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає законними та обґрунтованими позовні вимоги Виконавчого комітету Донецької міської ради, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі. 

Суд у відповідності до ч. 6 ст. 182, п. 6 ч. 1 ст. 256 КАС України допускає негайне виконання постанови.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 182, 256 КАС України, суд, 

П О С Т А Н О В И В:

 Позов  Виконавчого комітету Донецької міської ради до Донецької обласної організації «Народний рух України», Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка, Донецької обласної організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області, Донецької обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» про заборону проведення будь яких демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м. Донецьку 24.08.2011 року - задовольнити.

Заборонити Донецькій обласній організації Народного Руху України проведення 24 серпня 2011 року з 9.00 до 14.00 години демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м.Донецьку з нагоди XX річниці Незалежності України, а саме, святкової ходи вулицями Донецька (проїжджою частиною) за маршрутом:  вул.Артема (від площі Леніна до бульвару Шевченка), мітингу на честь XX річниці Незалежності України – бул. Шевченка (біля пам’ятника Т.Г.Шевченка), святкового концерту творчих колективів, встановлення 2 наметів: 1-й намет – площа Леніна (час роботи: з 9.00 до 12.00 години); 2-й намет – перехрестя бульвар Шевченка – вул.Артема (поблизу будівлі бібліотеки ім.Крупської), час роботи: з 9.00 до 14.00 години,  відповідно до заявки, поданої  01.08.2011 р. та 10.08.2011 р..

Заборонити Донецькій обласній організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка проведення 24 серпня 2011 року з 10.30 до 14.00 години демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м.Донецьку з нагоди XX річниці Незалежності України, а саме, святкової ходи вулицями Донецька (проїжджою частиною) по вул.Артема  від площі Леніна до бульвару Шевченка, мітингу біля пам’ятника Т.Шевченку в м.Донецьку, святкового концерту відповідно до заявки, поданої 23.08.2011 р.

Заборонити Донецькій обласній Організації Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) проведення 24 серпня 2011 року з 10.00 до 14.30 години демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м.Донецьку з нагоди XX річниці Незалежності України, а саме, святкової демонстрації від площі Леніна до пам’ятника Т.Г.Шевченка, мітингу відповідно до заявки, поданої 23.08.2011 р.

Заборонити Громадській організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області» проведення 24 серпня 2011 року з 10.00 до 14.30 години демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м.Донецьку з нагоди XX річниці Незалежності України, а саме, святкової демонстрації від площі Леніна по вул.Артема до пам’ятника Т.Г.Шевченка, мітингу відповідно до заявки, поданої 23.08.2011 р.

Заборонити Донецькій обласній Організації політичної партії «Громадянська позиція» розміщення 24 серпня 2011 року з 09.00 до 13.30 години  інформаційного намету за адресою:м.Донецьк, вул.Артема,84 (Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім.Н.К.Крупської) відповідно до заявки, поданої 23.08.2011 р.

Постанова підлягає негайному виконанню. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, з подачею копії скарги до апеляційної інстанції.

Суддя:               І.М. Тарасенко

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
11:24
«ДНР» выявила почти тысячу новых случаев коронавируса. Умерли 111 человек
09:36
«ЛНР» сообщила о трех новых смертях от коронавируса
23:56
По обе стороны от КПВВ: коронавирус и другие новости 6 декабря
17:50
«ДНР» хочет, чтобы Россия вносила донецкую прописку в свои паспорта
10:00
Коронавирус на неподконтрольной Луганщине: умерли четыре человека
09:25
Новый план нападения России показал Запад. Пушилин и Пасечник теперь «единороссы». Дайджест НД ►
08:58
Пушилин допустил объединение «ДНР» и «ЛНР» в будущем
23:14
Главные новости Донбасса за неделю
14:55
Пушилин пожаловался, что «ДНР» приходится «смягчать» военную обстановку на Донбассе
11:20
В шахте Донецка умер горняк
09:35
Пушилин забыл, что «ДНР» требовала «особого статуса» Донбассу
23:02
Пушилин посетовал, что донецкий QR-код вакцинации не действует в России
22:10
Зеленский против Путина и Ахметова. Донбасс сегодня ►
19:52
«ДНР» заявила о росте преступности из-за частичной отмены комендантского часа
18:09
В ОРДЛО передали более 314 тонн гуманитарной помощи от Красного Креста и ООН
23:50
Еще больше военной помощи Украине обещают в США после разговора Байдена и Путина
23:15
После разговора с Путиным Байден поговорит с Зеленским, уже известна дата
22:00
У Путина рассказали свою версию переговоров с Байденом
20:40
Байден пригрозил Путину санкциями, и назвал условия
20:10
Зеленский продлил санкции против тех, кто проводил российские выборы в Крыму
19:18
Байден и Путин завершили переговоры спустя два часа
18:50
На самолет Медведчука повторно наложили санкции – Зеленский подписал указ
18:20
В Раде появился проект закона, который поможет привлечь инвестиции на Донбасс
18:00
На Донбассе к вечеру три населенных пункта попали под обстрел
17:14
Путин и Байден начали переговоры по видеосвязи. Обсудят Украину и не только
16:26
Будущий канцлер Германии выступил в поддержку Нормандского формата
15:41
В Ощадбанке рассказали, сколько людей не забрали свои карты на Донетчине
15:09
На Луганщине выявили еще 187 случаев коронавируса. Умерли 15 человек
14:25
Резников призвал Байдена отвергнуть «красные линии» Путина
13:34
В Кремле не ждут прорыва от переговоров Путина и Байдена