Новости Донбасса
novosti.dn.ua
БЕСПЛАТНО – В App Store
скачать

Місцеві вибори: огляд кандидатів у Красноармійську

Місцеві вибори: огляд кандидатів у Красноармійську

Виборча кампанія набирає все більших обертів. «Сильні громади Донеччини» проаналізували, хто висувається у депутати місцевих рад та міські голови населених пунктів Донецької області.

1 жовтня на засіданні Красноармійської міської виборчої комісії було зареєстровано 20 кандидатів на посаду Красноармійського міського голови та 12 виборчих списків місцевих осередків політичних партій.  Одразу, серед кандидатів знайшлися несподіванки. Красноармійська міська партійна організація партії Сергія Тігіпко «Сильна Україна» зареєструвала лише одного кандидата у депутати - Павлюкович Світлану Миколаївну, вчительку Красноармійського навчально-виховного комплексу.

Павлюкович вже набула славнозвісності як член Красноармійської міської виборчої комісії від «Народного фронту». Тоді «Сильні громади Донеччини» оприлюднили фото доказ її участі в організації так званого «референдуму ДНР», наслідком чого стало дострокове припинені Центрвиборчкомом. Варто відзначити, що на позачергових виборах народних депутатів та Президента України Павлюкович також була членом окружної виборчої комісії.

На посаду міського голови від «Об’єднання «Самопоміч» був висунутий Ігор Реган, приватний підприємець, співзасновник ТОВ «Унітеко» та ПП «Агенція безпеки «Щит-Донбас».

Всього «Самопоміч» висунула 19 кандидатів у депутати Красноармійської міської ради. Серед потенційних депутатів можна зустріти помічника-консультанта народного депутата Кишкаря (позафракційного) Тищенка Пилипа, якій у минулому представляв інтереси «Нашої України». Цікаво, що за відомостями декларації про доходи Тищенко за 2014 рік отримав лише 4500 гривень, немав жодного майна, але зберігав 20000 гривен на банківському депозиті.

Слід зазначити, що після зборів партії 24 вересня з робочим візитом до Красноармійська завітали заступник голови фракції "Самопоміч", голова комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією Єгор Соболєв та народний депутат Семен Семенченко.
Під час прес-конференції з журналістами народні депутати розповідали про законотворчість, роботу партії, участь місцевої партії у виборах та про інше. Під час заходу активістами «Сильних громад Донеччини» не виявили прямої агітації, проте перебіг та зміст зустрічі чітко вказував на логіку візиту.

Красноармійська міська організація політичної партії «Нова держава» висунула 10 з 37 потенційних кандидатів у депутати. Як і в цілому в регіону, представники «Нової держави» - колишні активісти та партійні функціонери нині забороненої Комуністичної партії України Так, у списку в Красноармійську можна помітити колишнього керівника осередку КПУ, голову міської організації ветеранів війни та праці тощо. Символічно, що з’їзд партії у місті проводився у будівлі поруч із постаментом з демонтованим нині бюстом Володимира Леніна. Слід також зауважити, що активістів «Сильних громад Донеччини» на збори не пустили.

Власний виборчий список сформувала і «президентська» партія. До складу кандидатів від Блоку Петра Порошенка – Солідарність» увійшли доволі відомі та впливові люди міста, серед яких, наприклад, начальник та заступник начальника міського відділу міліції, начальник управління Державного казначейства, військовий комісар, генеральний директор проблемногонині ДП «ВК «Краснолиманська» та інші. «Сильні громади Донеччини» будуть піднімати питання про доцільність уходу керівників державних та комунальних установ – зокрема, правоохоронних органів, що балотуються на цих місцевих виборах, у безоплатну відпустку на час виборчої кампанії. Також БПП має свого кандидата на посаду міського голову – голову громадської ради і одночасно депутата міської ради Сергія Дороша.
Не залишилася осторонь від висування і Радикальна партія Олега Ляшка, кандидати виборчого списку від якої мають найменший середній вік – 28 років. Проте, молодість команди «радикалів» затьмарило передчасна передвиборна агітація цієї політичної сили. На одній із центральних вулиць з’явився плакат із закликом голосувати за висуванців, не зважаючи на те, що кандидати від партії ще не були  зареєстровані територіальною виборчої комісією.

37 кандидатів було висунуто від Красноармійської міської організації «Молодіжна партія України». На посаду голови Красноармійської міської ради від осередку зареєстрований відомий у місті підприємець – Андрійченко Сергій. У партійний список організації увійшло 37 кандидатів, серед яких переважають молоді підприємці та активісти.

Що ж до Красноармійської міської організації політичної партії «Наш Край», то на посаду Красноармійського міського голови від партії висунуто Олександра Яструбенко – заступника міського голови Красноармійська. Яструбенко на позачергових виборах у 2014 році  висувався у кандидати у народні депутати від політичної партії Сергія Тігіпко «Сильна Україна» в одномандатному виборчому окрузі № 50 та був кандидатом у народні депутати на виборах у 2012 році від Української Народної партії  у цьому ж окрузі. Цікаво, що серед кандидатів у депутати від цієї політичної сили переважають керівники різного рівня.

Визначилися зі своїми кандидатами місцевірганізації політичних партій «Опозиційний блок» та «Відродження». Слід зазначити, що збори Опозиційного блоку проходили за закритими дверима. Окрім журналістів громадських активістів не допустили до спостерігання за процесом висування кандидатів. До списку партії увійшла «стара гвардія» виборчого процесу: в.о. Красноармійського міського голови та ціла низка чинних депутатів місцевої ради.
Першим у списку кандидатів у депутати до місцевої ради від Красноармійської міської партійної в Донецькій області організації партії «Відродження» став Олексій Валерійович Требушкін. Олексій Валерійович – співзасновник ТОВ «Імперія нафтопродукт» та брат Руслана Требушкіна, голови Димитрівської міської ради, який нині є самовисуванцем на посаду очільника Красноармійська. Цікаво, що саме з ТОВ «Імперія нафтопродукт» укладалися договори Димитрівськими комунальними підприємствами на виконання різноманітних робіт у місті. По відношенню до посадових осіб товариства відкрито кримінальне провадження по ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України за зловживання владою та службовим становищем, привласнення грошових коштів.

На посаду мера від Красноармійської міської організації «Жінки за майбутнє» була зареєстрована Босак Любов Сергіївна - заступник директора з виховної роботи Димитровської ЗОШ №6 Димитровської міської ради. На виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року, Любов Сергіївна входила до складу окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 50 від партії «Руська Єдність». Виборчий список «Жінок за майбутнє» лише на 60% складається з жінок.

Новачками у електоральних перегонах в Красноармійську стали кандидати від політичної партії «Сила Людей», яку разом з іншими волонтерами голова громадської організації «Місто Милосердя».

Ось така картина висування кандидатів у місцеве самоврядування Красноармійська. Зазначимо, що майже половина депутатів місцевої ради (55%) прийняли рішення про повторне балотування. Та не дивлячись на це, чітко прослідковується тенденція до розширення політичної конкуренції та висування молоді. Через це, є велика ймовірність, що громада міста Красноармійськ отримає доволі оновлений склад місцевої ради.

Наталія Рижкова, координатор «Сильних громад Донеччини» у Красноармійську

Думка автора може не співпадати з позицією редакції

НОВОСТИ ДОНЕЦК / ЛУГАНСК ВСЕ
17:58
Ходаковский рассказал о несамостоятельности Пушилина
16:37
Пушилин назвал Минские соглашения «цивилизованным разводом» с Украиной
11:22
В Донецке предупредили о включении сирен оповещения для проверки
09:57
В Макеевке горела баня, пострадали пять человек
09:30
В Станице Луганской безработные будут помогать пересекать разрушенный мост
09:00
В Крыму устроили выставку портретов убитых боевиков «Л-ДНР»
00:51
Донбасс. Итоги недели 9 – 15 сентября
14:12
Пристайко: Мы готовы упростить жизнь на неподконтрольной части Донбасса
12:39
У Суркова и в «Л-ДНР» раскритиковали Кучму за слова об особом статусе Донбасса
00:57
Латвийца ждет суд за причастность к атакам боевиков на Донбассе
00:01
Пушилин считает, что «ДНР» выполняет «Минск» стремлением в Россию
23:41
Разговоры об украинских выборах в Донецке, подготовка к обмену «всех на всех» и миротворцы только на границе. Главное за день
21:10
Коломойский оценил шансы кандидатов Зеленского, если в Донецке и Луганске будут местные выборы
18:35
Зеленский уточнил условия, при которых местные выборы пройдут на Донбассе
13:14
«ДНР» заявила о задержании мошенницы, которая обещала оформить украинские выплаты
17:58
Ходаковский рассказал о несамостоятельности Пушилина
17:16
Суд по делу Вышинского сегодня не состоялся
17:01
В ГПУ открыли доступ к данным о доходах военных прокуроров
16:37
Министр: Проникновение украинского телесигнала на неподконтрольные территории - не более 50 км
16:37
Пушилин назвал Минские соглашения «цивилизованным разводом» с Украиной
15:47
Спикер Рады анонсировал новый избирательный кодекс с открытыми списками
15:45
Полиция Мариуполя разыскивает подозреваемого в убийстве боевика «ДНР»
15:01
Глава офиса Зеленского считает, что контакты с Путиным дают надежду на мир на Донбассе
14:58
В Кремле по-прежнему не знают сроков проведения саммита в «нормандском формате»
14:18
Зеленский озвучил темы, которые будут подняты на встрече «нормандской четверки»
13:48
В Мариуполе убит боевик «ДНР», которого суд выпустил под домашний арест
13:42
Зеленский назвал первые шаги к миру на Донбассе
12:58
Зеленский обсудил с Коломойским восстановление Донбасса на недавней встрече
12:22
«Голос» и «Евросолидарность» призвали главу МИД пояснить позицию по Донбассу
12:11
Богдан не исключает, что будет баллотироваться на пост мэра Киева