«Квіз Тайм»: Як переселенці з Краматорська перетворили захоплення вікторинами на бізнес

«Квіз Тайм»: Як переселенці з Краматорська перетворили захоплення вікторинами на бізнес

Через війну Карина та Данило переїхали до Одеси і розпочали свою справу з нуля. Фото: karina_karizza / Instagram Через війну Карина та Данило переїхали до Одеси і розпочали свою справу з нуля. Фото: karina_karizza / Instagram

З початком повномасштабної російської агресії спокійне життя українців перетворилося на хаос. Тепер жителі східних та південних регіонів змушені блукати світом у пошуку кращої долі та реалізації життєвих планів. Комусь не вдається збудувати щось нове на новому місці, а хтось, незважаючи на труднощі, не опускає рук і продовжує боротися за свою мрію. Наприклад, Карина та Данило з Краматорська. Їх історія — у матеріалі «Новин Донбасу».

Молоді люди є досить успішними організаторами розважальних заходів і мають проект під назвою «Квіз Тайм». Це гра-вікторина, де команди змагаються між собою і протягом сезону просуваються в турнірній таблиці. Правила гри досить прості: у шести раундах, що відрізняються між собою механіками, гравцям необхідно відповісти на запитання або вгадати мелодію. Взагалі гра розрахована на різнобічну аудиторію: люди перевіряють свої знання у різних галузях, таких як історія, наука, кіно, спорт тощо.

Наші герої спеціально підбирали теми, щоб гравці могли більше відпочити та розвантажитись, ніж влаштовувати мозковий штурм після роботи. А також насолодитися атмосферою та отримати позитивні емоції. І доки Росія не розпочала повномасштабне вторгнення, проект продовжував розвиватися та нарощувати свою аудиторію. Але щойно перші ракети вдарили територією України, молоді люди задумалися про те, щоб залишити своє рідне місто.

З Краматорська до Одеси

У перші тижні після початку повномасштабної війни та спостереження за ситуацією, Данило та Карина дали собі маркер після якого не можна буде чекати більше. Це було місто Лиман, яке не так далеко від Слов'янська та Краматорська. А бої за нього означали б, що ось-ось і почне страждати тимчасовий обласний центр Краматорськ та міста-сателіти.

«Ми просто розуміли, що Лиман — це вже дуже близько, і це вже небезпечно. У ті дні вже були перші прильоти по житловим будинкам. І я навіть була поряд з одним із них… Злякалася!» — згадує Каріна

Каріна. Фото: karina_karizza / Instagram

15 березня пара виїхала з Краматорська, але через комендантську годину встигли доїхати лише до Дніпра, де заночували у своїх друзів. Наступного ранку, вирушивши у напрямку західних регіонів України, зрозуміли, що через ажіотаж житла для оренди там залишилося мало, а ціни на нього завищені. Змінивши маршрут, молоді люди вирушили до батьків Данила в Одесу, 17-го числа вони вже були на місці.

«Ми планували, що в Одесі посидимо кілька місяців і повернемось додому. А в якийсь момент ми зрозуміли, що не повернемося до Краматорська, поки в Одесі не почнемо нічого робити» — каже пара.

Час минав і приходило усвідомлення необхідності розпочинати нове життя у чужому місті. Застали період в Одесі, коли все було закрито, крім аптек і продуктових магазинів. Звичайно ж це позначалося на моральному стані як місцевих, так і приїжджих. Але ближче до літа ситуація покращала і почали відкриватися заклади. Це стало зеленим світлом для молодих людей.


«Для нас це була нагода спробувати комусь запропонувати проводити нашу гру. Були сумніви, боялися, що це все не вчасно. Але, як виявилося, людям дуже хотілося відволіктися, якось розвіятися та зустрітися зі своїми друзями», — каже дівчина.

Довелося розпочати бізнес з нуля

Краматорчани розпочали свій бізнес заново і до них пішли люди. Звичайно, з відкриттям нових закладів повернулися і місцеві організатори, частина людей пішла до них, віддаючи перевагу іншому формату, місцю або ж часу. Але й у наших героїв все виходило, у залі додавалися люди. Оскільки спочатку крім них ніхто не проводив «Квіз Тайм», то багато хто приходив, щоб дізнатися про новеньких.

«Ми почали шукати свою нішу, чим наш „Квіз“ відрізняється від інших. І ми зробили його більш розважальним, у тому плані, що ми не маємо одноманітних чи дуже важких питань. У нас більше про сучасні новини. Прийшовши зі своїми друзями, ти завжди дізнаєшся про тренди та модні меми, через призму запитань», — розповідає Данило.

Данило почав проводити ігри у 2019 році. Фото: karina_karizza / Instagram

Багатьом гра сподобалася, оскільки складається із шести раундів. Наприклад, раунд «Крокодил», де гравці мають вирішити питання та правильну відповідь показати одному з гравців своєї команди, щоб він здогадався та записав у талончику. Людям цей раунд дуже подобається, тому що необхідно і рухатися, і виявити кмітливість. Також відео записані з цього раунду найбільше набирають реакцій та коментарів у соціальних мережах.

Ще один раунд — «Варіаційний», в ньому необхідно послідовно розставити зображення. Раунд із музикою, каже сам за себе, у ньому необхідно вгадати мелодію чи асоціацію за нею. Капітанський раунд — команда та їхній лідер відповідають окремо один від одного, а після сума очок складається. І останній, тематичний, у якому команди просто відповідають на запитання на тему, за яку голосували напередодні гри. Механіки підбиралися так, щоб більшість людей могла розуміти, про що йдеться. Для цього Данило проводить по два дні на тиждень, сидячи в інтернеті та підбираючи теми для питань.

Як все починалося

Данило, як і Каріна, до організаторської діяльності працював журналістом на обласному телеканалі. Якось вирішив спробувати пограти у цю гру. Хлопцю розвага сподобалася і через два роки він зважився організувати щось подібне. Для цього йому знадобилася невелика команда, яка захоче взяти участь. Першу гру в Краматорську провів навесні 2019 року разом зі своїм другом, а пізніше додалися дві дівчинки, які перевіряли відповіді. А Каріна на той момент усе ще працювала у ресторанній сфері та журналістиці.

«Ми вже були знайомі з Данилом на той момент і він запросив мене на першу гру, але я не витримала до кінця заходу та почала знімати відео та фото. Після чого Данило запропонував мені займатися тим самим, але вже у складі команди і для наших соцмереж. І так ми почали співпрацювати», — згадує Каріна.

 
 
 
 
 
Подивитися цю публікацію в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публікація від Daniil Antonchik (@daniil.antonchik)


З того часу відносини Данила та Карини переросли від дружніх до сімейних. Тепер пара працює разом над спільним проектом. Данило відповідає за наповнення гри: складає питання, сценарій, підбирає механіки, а ще виступає ведучим. Каріна в свою чергу займається веденням соціальних мереж, рекламою, а також спілкуванням з гостями. Також у Краматорську була ще й команда із шести осіб, яка значною мірою допомагала в організації івентів.

Вдалося зайняти нішу

В Одесі поки що вони справляються власноруч, хоча нещодавно вдалося трохи розширитися, взявши до себе ще одну людину. Новою співробітницею виявилася краматорчанка, яка давно мешкає в Одесі.

Зрештою молодим людям вдалося зайняти свою нішу, стати конкурентоспроможними та розважати відвідувачів. А дізнавшись, звідки Карина та Данило приїхали, місцеві жителі демонстрували їм свою доброту та турботу. Деякі з них дарували навіть подарунки і намагалися допомогти, щоб усе склалося найкращим чином.

«Місцеві нам підказували, де і як проводяться заходи, де знайти заклад із великою залою, бо. спочатку ми були не у дуже великому. Через це ми могли зібрати лише обмежену кількість людей. Наразі нам вдається в середньому набрати 80 осіб за гру. Це трохи менше, ніж було у Краматорську. Будинки збирали по 100», — каже Каріна.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Щирий квіз про все на світі (@quiz_time_od)

До повномасштабного вторгнення у сусідньому Слов'янську вдалося провести один сезон — у середньому збиралося близько 60 людей на гру. А тепер, з кожного міста Донецької області, де проводилися заходи, люди пишуть, що сумують за іграм і хочуть якнайшвидшого повернення Карини та Данила додому.

«Ми бачили, як „Шахеди“ збивають»

Але й поза регіоном гра також популярна у переселенців. За спостереженнями організаторів, вони вже зустріли понад десяток своїх земляків і це лише тих, кого вони знають. Пов'язують це з тим, що в Одесі лояльніші ціни на нерухомість.

«Нам підвернувся успіх, коли ми шукали тут квартиру, щоб [орендувати] недорого відносно тих цін та часів. І нам, як переселенцям, увійшовши до нашого становища, здали дешевше. Ми, звичайно, про це розповіли своїм друзям, вони нас послухали і теж переїхали до Одеси», — розповідає Данило.

Пара згадує, що на той час люди активно залишали Донецьку область і попит на житло був більшим. Але розуміючи, в якій ситуації опинилися переселенці, місцеві жителі навіть здавали житло за комуналку чи символічну плату. Але все це тривало, поки не почалось літо та курортний сезон.

«Для одеситів літо — це сезон [заробітку]. І вони вважають, що не важливо, війна чи ні, сезон має бути. І ціни на квартири піднялися, але й ми не сиділи без діла», — з усмішкою розповідає Каріна.

Звичайно, не все гладко складається в житті переселенців і парі довелося виїхати з тієї квартири, в якій вони жили. На щастя, їм удалося швидко знайти нову.

Карина та Данило в Одесі. Фото: karina_karizza / Instagram

Щодо безпеки в Одесі, то там, за словами наших героїв, майже всі російські ракети та дрони збивають сили ППО. Навіть через півтора роки війни дівчина при тривозі чи вибухах переходить у коридор, керуючись правилом двох стін. Але загалом обстановка в місті набагато спокійніша, ніж на сході країни.

«Буває тут гучно і ми бачили, як „Шахеди“ збивають. Але це не так страшно, як у нас у Краматорську — там все набагато гучніше. По нашому інстаграму можна побачити, що тут ситуація спокійніша і ми можемо безтурботно гуляти по набережній. Ми можемо спокійно займатися своїми справами», — каже пара.

У планах розширення

В Одесі видно, що життя продовжується далі й люди намагаються не думати про погане. Наші герої, в свою чергу, озираючись назад, розуміють, що повернення до рідного Краматорська відбудеться, коли там настане спокійне життя, туди повернуться люди і можна буде працювати.

«Одеса нам дуже сподобалася. Це ідеальне місце, щоб тут працювати та відпочивати. Але в будь-якому випадку ми хочемо відновити діяльність у Краматорську, як тільки це буде можливим. А з іншого боку, хто нам заважає влітку жити тут, а вдома проводити „Квіз“. Розширення діяльності — це чудово», — каже Каріна.

До цього молодим людям вдавалося покрити лише північну частину Донецької області, проводячи заходи у Краматорську, Слов'янську та у прилеглих курортах. Але зараз Каріна та Данило планують розвинути свою діяльність у різних містах. І навіть шукають людей, здатних проводити ігри, щоб підтримати початківців та навчити їх усім нюансам.

Незважаючи на війну та життя у чужому місті, люди зі східної України не опускають руки, готові рухатися до своєї мрії та підкорювати нові висоти. Щоб повернувшись додому та стати ще краще.

НОВИНИ ОКУПАЦІЯ УСЕ
23:46
Головне за день: Втікач-ексміністр приїхав в окупацію. Оборона ЗСУ після Авдіївки
22:40
У Донецьку під час обстрілу поранено одну людину
20:26
Втікач-ексміністр доходів Клименко приїхав «інвестувати» в окупацію
20:13
Пушилін побував у зруйнованій Авдіївці, стартували «вибори» Путіна — новини окупації ►
16:57
У Києві та Москві висловилися щодо умов завершення війни у 2022 році
14:40
Стали відомі умови, на яких Путін погодився б завершити війну в 2022 році — WSJ
13:59
Окупанти рвуться до Часів Яру, щоб наступати на Костянтинівку — Євлаш
12:32
Греція приєднається до відновлення Маріуполя після деокупації
11:31
Росіяни обстрілювали Донецьку область 18 разів минулої доби
10:07
В окупованій Ясинуватій горів багатоповерховий будинок: рятувальники евакуювали 15 людей
08:00
Війська РФ просуваються в Донецькій області: штурмують Бердичі та Іванівське
23:40
Головне за день: Окупанти готуються до «виборів». ЗСУ збили ще три літаки РФ
22:16
«Виборчі дільниці» в окупації назвали іменами бойовиків «ДНР»
19:28
«ДНР» влаштує російські вибори для мешканців зруйнованої Авдіївки
18:35
Зовні — новий будинок, усередині — руїни: Росія «відновлює» будинки в захопленому Маріуполі
14:47
Як розвиватимуться події на фронті протягом найближчих місяців: прогноз Вloomberg
11:51
В окупованому Рубіжному в черзі до «паспортного столу» померла жінка
11:48
У Маріуполі вулицю Азовстальську окупанти хочуть перейменувати на Тульський проспект
00:21
Війська РФ продовжують просуватися на захід від Авдіївки — DeepState
23:19
Головне за день: Придністров'я звернулося до Москви. ЗСУ «відбила» Красногорівку
12:00
З-під завалів будинку в Одесі дістали тіло 3-річної дитини
10:25
Поліція показала наслідки обстрілів Донецької області за добу
09:50
Атака російських «Шахедів» по Україні: хто постраждав і скільки дронів збили
08:53
ЗСУ відкинули війська РФ у Табаївки Харківської області
08:44
На Донеччині двох мирних жителів поранено обстрілами
08:28
В Одесі російський дрон зруйнував під'їзд багатоповерхівки, є жертви
23:46
Головне за день: Втікач-ексміністр приїхав в окупацію. Оборона ЗСУ після Авдіївки
22:40
У Донецьку під час обстрілу поранено одну людину
20:26
Втікач-ексміністр доходів Клименко приїхав «інвестувати» в окупацію
20:13
Пушилін побував у зруйнованій Авдіївці, стартували «вибори» Путіна — новини окупації ►
20:09
Навального поховали у Москві: тисячі росіян прийшли на прощання з опозиціонером
19:14
Один день із життя Херсона: як місто виживає під російськими обстрілами ►
18:30
Авіаудар по Щербинівці: як парамедики поліції рятували поранених мешканців
17:15
Ракетний удар С-300 по Костянтинівці: пошкоджено щонайменше 18 цивільних об'єктів
16:57
У Києві та Москві висловилися щодо умов завершення війни у 2022 році
16:20
У Криворізькому районі Сили оборони знищили керовану авіаційну ракету Х-59
15:34
У ГУР підтвердили переговори з Росією про передачу тіл військовополонених
15:15
ЗСУ перейшли до оборони після Авдіївки: Україна відчуває нестачу фортифікаційних укріплень й обіцяних Заходом снарядів
14:52
Ракетний удар по Костянтинівці: пожежники врятували чоловіка з палаючої будівлі
14:40
Стали відомі умови, на яких Путін погодився б завершити війну в 2022 році — WSJ