Компанії-підрядники вимагають від «Метінвесту» погасити борги

Компанії-підрядники вимагають від «Метінвесту» погасити борги

Десять будівельних та виробничих підприємств, яким компанія «Метінвест» заборгувала понад 142 мільйони гривень, звернулися з відкритим листом — з вимогою погасити борги.

«На сьогодні перед будівельними та виробничими компаніями Маріуполя утворилася велика заборгованість за виконані будівельно-монтажні роботи та відвантажену сировину на підприємствах групи "Метінвест" (ПрАТ "МК "Азовсталь", ПрАТ "ММК ім. Ілліча", ТОВ "Метінвест-Інжиніринг"), ПАТ "Запоріжвогнетрив" тощо). Заборгованість сформувалася з грудня минулого року до лютого 2022 року, і досі жодної копійки менеджерами металургійних комбінатів не виділено для її погашення», — наголошується у зверненні.

Також повідомляється, що підприємства протягом багатьох років були надійними партнерами металургійної сфери й завжди максимально компетентно та якісно виконували свою роботу. Бізнес надавав послуги з будівництва, ремонту, обслуговування обладнання металургійних комбінатів, виробництва та реалізації вогнетривкої сировини та інші. Реалізовано багато проєктів щодо переоснащення металургійних комбінатів та екології.

«Працювали до останнього, доки це було можливо. З початком бойових дій деякі наші організації виконували консервацію металургійних агрегатів ПрАТ "МК "Азовсталь" для запобігання техногенній та екологічній катастрофі. З нашого боку належним чином і в повному обсязі виконані всі зобов'язання, що виникли на 24 лютого 2022 року, за договорами, укладеними з підприємствами групи "Метінвест", але розрахунки за виконані нами роботи та відвантажену сировину в грудні 2021 року, січні 2022 року та лютому 2022 року зі сторони замовників так і не було здійснено», — наголосили компанії-підрядники.

За їхніми словами, від організованої групи будівельних компаній Маріуполя були письмові звернення до керівників металургійних комбінатів ПрАТ «МК "Азовсталь"», ПрАТ «ММК ім. Ілліча», ТОВ «Метінвест-Інжиніринг», а також генеральному директору ТОВ «Метінвест Холдинг» з проханням знайти компромісне рішення щодо погашення цієї заборгованості. Але жодних пропозицій не надійшло.

«Крім того, зараз навмисно намагаються банкрутувати вищезгадані підприємства, щоб не дати стягнути заборгованість. Наразі маріупольський будівельний бізнес опинився у складній ситуації. По-перше, наші підприємства втратили технічні та матеріальні ресурси, які були знищені у зруйнованому місті Маріуполі на території металургійних підприємств, по-друге, наші так звані партнери відмовляються сплачувати поточну заборгованість за договорами. А по-третє, на сьогодні кожна організація, крім заборгованості із заробітної плати, має податкові зобов'язання перед державою», — пояснили підрядники.

Також наголошується, що підприємств, які працювали чи досі намагаються працювати в інших містах України, та мають проблеми із поверненням заборгованості, набагато більше. А відмова від зобов'язань з боку «Метінвесту» призвела до неотримання працівниками належних їм коштів за виконану роботу.

Звернення підписали директори десяти підприємств.

Оновлено. «Новини Донбасу» звернулися за коментарем до прес-служби «Метінвесту». У відповіді йдеться про те, що Група на даний момент не має можливості розрахуватися з підрядниками через те, що Маріуполь був окупований.

«

Після початку війни, як і наші компанії підрядники, ми тимчасово втратили контроль над усіма активами, технічними та матеріальними ресурсами у Маріуполі. Продукція, яка мала бути продана нашим клієнтам та принести дохід компанії, була викрадена країною-агресором. Через ці та інші фактори у Групи перед деякими будівельними та виробничими компаніями міста дійсно утворилася невелика заборгованість за виконані будівельно-монтажні роботи та відвантажену сировину на підприємствах», — наголошується в повідомленні.

У «Метінвесті» додали, що «Група не стала чекати завершення війни і вже веде своє особисте протистояння з російським агресором у вигляді подачі міжнародних юридичних позовів на відшкодування вартості усього пошкодженого у майна».

«Ця справа не з легких, але її позитивне завершення дозволить компанії продовжити допомагати ЗСУ, своїм співробітникам, мешканцям Україні. Також це дозволить забезпечити усі виплати партнерам, які опинилися у скрутній ситуації. Це компромісне і єдине можливе рішення питання в умовах повноцінної війни», — наголосили у прес-службі «Метінвесту».

НОВИНИ ДОНЕЦЬК / ЛУГАНСЬК УСЕ
19:14
У Донецьку повідомляють про 4 загиблих під час обстрілу
18:37
СБУ висунула підозру жінці, яка допомагала депортувати мешканців Маріуполя до РФ
16:34
Обстріляно центр окупованого Донецька, є загиблі громадяни
12:37
У Маріуполі знищено не менше двох систем ППО армії РФ — Андрющенко
11:25
У центрі Донецька сталися пожежі через обстріл рано-вранці
10:50
«ЛНР»: Алчевськ обстріляли, є жертви
10:01
Окупанти готують масову зупинку шахт на сході України
23:21
Головні події в окупації 4 грудня
23:18
Командир роти «ЛНР» сказав дружині, що його везуть на розстріл. Пізніше Міноборони РФ видало їй тіло з пробитим черепом
17:32
У мережі з'явилися фото імовірно повішених у Луганській області людей, які допомагали ЗСУ
16:24
Обстріл центру Донецька: «прильоти» біля «Донбас Арени» та на бульварі Пушкіна
23:33
Українські документи на землю у Криму «обнулюють». Як не втратити ділянку у 2023 році ►
23:10
Головні події в окупації 3 грудня
20:07
«ЛНР»: Поблизу Первомайська у лісосмузі підірвалися троє чоловіків
19:15
ЗСУ отримали трофейну техніку РФ майже на два мільярди доларів ►
23:28
ЗМІ: Пентагон передав Україні HIMARS, які не можуть дістати до Росії
23:00
Сьогодні через обстріл в Україні загинули 4 особи
20:45
Гайдай розповів про ситуацію в деокупованій Білогорівці
20:30
Втома Заходу від війни в Україні: правда чи вигадка ►
20:16
У Бахмуті без світла та тепла залишаються 12 тисяч людей
19:14
У Донецьку повідомляють про 4 загиблих під час обстрілу
19:08
Міноборони РФ звинуватило Україну в атаці на два військові аеродроми
18:37
СБУ висунула підозру жінці, яка допомагала депортувати мешканців Маріуполя до РФ
17:56
ДТЕК повідомив про екстрені відключення світла у Донецькій, Київській та Дніпропетровській областях
17:50
Три області України постраждали від російських обстрілів, але енергосистема країни поки що тримається – Шмигаль
16:48
Молдова фіксує проблеми в енергосистемі через ракетні атаки по Україні
16:34
Обстріляно центр окупованого Донецька, є загиблі громадяни
16:03
У деокупованому Святогірську заклали алею волонтерів
16:02
На півночі Молдови біля кордону з Україною знайшли ракету, що не розірвалася
15:13
Проблеми з електропостачанням розпочалися в регіонах України через російську атаку